Koronawirus: Zła sytuacja na Florydzie

W Stanach Zjednoczonych epidemia koronawirusa nie słabnie. Jednym z ognisk jest stan Floryda, we wtorek zanotowano rekordową liczbę ponad 130 zgonów a liczba nowych infekcji przekroczyła 9 tysięcy.

Przez pierwsze trzy miesiące epidemii liczba nowych infekcji na Florydzie nie przekraczała tysiąca dziennie. Od początku czerwca zaczęła gwałtownie rosnąć. Wraz z dziewięcioma tysiącami nowych infekcji jakie zanotowano w ciągu ostatniej doby liczba przypadków koronawirusa na Florydzie zbliża się do 300 tysięcy. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 4400. Najgorsza sytuacja panuje w Miami, gdzie ponad 400 osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii. W niektórych szpitalach zaczyna brakować środków ochronnych. Burmistrz Miami na razie nie wprowadza ponownego zamknięcia restauracji, siłowni i sklepów. Nałożył jednak na mieszkańców obowiązek noszenia masek w zamkniętych pomieszczeniach.

Pod znakiem zapytania stoi sposób przeprowadzenia konwencji wyborczej prezydenta Trumpa, która pod koniec sierpnia ma się odbyć w Jacksonville. Prawdopodobnie zostanie ona przeniesiona z hali widowiskowej Star Veterans Memorial Arena na świeże powietrze. Nie ma jeszcze decyzji ilu uczestników weźmie w niej udział.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię