Najdroższa owca świata

Na aukcji zwierząt hodowlanych w Szkocji sprzedano jagnię za rekordową kwotę 368 000 funtów – czyli około 490 000 USD.

Dotychczasowy rekord należał do owcy sprzedanej w 2009 roku za ponad 230 tysięcy funtów. Cenę tą zdobyła owca o imieniu Deveronvale Perfection.

Według informacji opublikowanej przez Texel Sheep Society, jagnię o imieniu Double Diamond wzbudziło zainteresowanie jeszcze zanim rozpoczęła się licytacja na aukcji Scottish National Texel w Lanark. Otóż Double Diamond posiada wygląd milionera: wyprofilowane torso, idealny kształt głowy i stonowany złoty kolor.

Licytacja rozpoczęła się od 10 000 funtów (około 13 000 USD). Trzy rodziny farmerów były zainteresowane kupnem DD. Ich wojna przetargowa wywindowała cenę owcy. Przed końcem licytacji trzy rodziny doszły do porozumienia i wspólnie kupiły owcę.

„To jest taka sama branża jak każda inna – wyścigi konne czy biznes bydła” – powiedział Jeff Aiken, jeden ze zwycięskich oferentów. „Od czasu do czasu pojawia się coś wyjątkowego, a wczoraj pojawił się wyjątkowy Texel. Każdy chciał dostać jego kawałek.”

Double Diamond nie trafi na talerze angielski miłośników baraniny. Aiken i jego dwaj partnerzy, którzy prowadzą farmy w Ayrshire i Northumberland kupili barana do zapładniania owiec – maciorek. Jak powiedział Aiken, kiedy DD osiągnie wiek płodny zostanie wysłany do stadniny z owcami gdzie jego pracą będzie zapładnianie owiec.

Texel to gatunek owiec pochodzący małej wyspy należącej do Holandii i według Texel Sheep Society jest ulubionym mięsem baranim.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię