Illinois czekają drastyczne cięcia budżetowe. Na co zabraknie pieniędzy?

Gubernator stanu Illinois, J.B. Pritzker ostrzegł, że bez pomocy federalnej stan Illinois czekają drastyczne cięcia budżetowe.

J.B. Pritzker podkreślił, że jeśli wsparcie federalne nie zostanie zrealizowane do końca miesiąca, agencje stanowe będą musiały podjąć decyzję o zwolnieniach.

„Myślę, że wiecie przed jakimi wyzwaniami stoją wydziały  policji i straży pożarnej w całym stanie, miastach i powiatach. Jeśli nie otrzymają oni wsparcia federalnego, nie będą w stanie utrzymać swoich pracowników.”

Równocześnie poinformował, że jego administracja wysłała już pisma do stanowych dyrektorów. Polecono im przygotować się na cięcia w wysokości 5 procent w tym roku i 10 procent w 2021.

„To jest koszmarny scenariusz” – podsumował gubernator wyrażając nadzieję, że Kongres i Biały Dom dojdą do porozumienia w sprawie kolejnego pakietu pomocowego.

Podczas konferencji prasowej, gubernator ogłosił również przekazanie 220 milinów dolarów na program  Business Interruption Grants. Będzie się on koncentrował na pomocy finansowej głównie dla firm, które najbardziej ucierpiały podczas pandemii ze względu na długie przestoje. Aplikacje będzie można składać od przyszłego tygodnia.

AL

Bill Gates: Reakcja USA na koronawirusa była “szokująca”

 

Bill Gates: Reakcja USA na koronawirusa była “szokująca”

8 znanych sieci restauracji, które ogłosiły bankructwo podczas pandemii

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię