Joe Biden: Bagatelizowanie pandemii przez prezydenta to „przestępstwo „

Demokratyczny kandydat na prezydenta określił w czwartek bagatelizowanie pandemii przez prezydenta Trumpa mianem „przestępstwem”, a jego administrację nazwał ” kompletnie nieodpowiedzialną”.

Joe Biden przypomniał sprawę publicznego przyznania się Donalda Trumpa do tego, że w wystąpieniach publicznych umniejszał pandemię. Po tym jak spawa ujrzała światło dzienne, Donald Trump bronił się podkreślając, że chciał zapobiec panice.

„Wiedział o zagrożeniu i nic nie zrobił. To bliskie przestępstwu.” – powiedział Joe Biden.

Biden nie zostawił też suchej nitki na administracji prezydenta mówiąc:

„Nigdy, przenigdy nie sądziłem, że zobaczę tak całkowicie nieodpowiedzialną administrację”.

W czwartek Joe Biden odpowiadał na pytania dotyczące koronawirusa i potencjalnej szczepionki. Został zapytany przez dziennikarzy CNN, co powie osobom, które uważają, że nakaz noszenia masek ogranicza ich wolność. W odpowiedzi, Biden odniósł się do słów, które padły z ust prokuratora generalnego Billa Barra, podczas obchód Dnia Konstytucji w Michigan. Wtedy to Barr powiedział, że oprócz niewolnictwa „lockdown” z powodu koronawirusa był największym naruszeniem swobód obywatelskich w historii Ameryki.

„To  co powiedział Bill Barr, jest oburzające.  Że to jest jak niewolnictwo. Odbierasz wolność? Powiem wam co odbiera wolność… brak możliwości zobaczenia twojego dzieciaka, brak możliwości pójścia na mecz piłki nożnej czy mecz baseballowy, brak możliwości zobaczenia swojej  mamy czy taty chorych w szpitalu. To właśnie będzie kosztować nas ta wolność.”

Biden dodał:

„Szczerze mówiąc, oni są chorzy. Pomyślcie o tym. Czy ktokolwiek z was słyszał jak  prokurator generalny mówił, że przestrzeganie zaleceń naukowców w celu ratowania  życia i zdrowia innych ludzi jest równoznaczne z niewolnictwem?”

Podkreślił również, że gotowy, aby stanąć do debaty z prezydentem Donaldem Trumpem.

„Z niecierpliwością czekam na debatę  z Trumpem , pociągnę go do odpowiedzialności. Myślę, że wiem, jak radzić sobie z dręczycielami – przekonamy się”

Biden podkreślił, że jego strategia podczas debaty będzie polegała na wyciągnięciu faktów oraz wytłumaczeniu wyborcom swojego programu. Demokratyczny kandydat chce również wyciągnąć niepełnione obietnice wyborcze urzędującego prezydenta.

„Mam nadzieję, że nie dam się wciągnąć w bójkę z tym facetem”, powiedział Biden. „To będzie trudne, bo przewiduję, że będzie krzyczał.”- dodał.

Przypomnijmy, że pierwsza debata odbędzie się  we wtorek, 29 września w Cleveland w Ohio. Druga, 15 października w Miami. Do ostatniego starcia dojdzie 22 października w Nashville.

AL

Wiec poparcia dla policji w Jefferson Park

Wiec poparcia dla policji w Jefferson Park

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię