Gubernator ogłosił dodatkowe restrykcje dla Chicago. Burmistrz interweniuje

Chicago notuje obecnie ponad dwa razy więcej hospitalizacji niż miesiąc wcześniej. W związku ze stale pogarszającą się sytuacją J. B. Pritzker ogłosił dodatkowe ograniczenia dotyczące barów i restauracji w Chicago.

Od piątku, 29 października w Chicago restauracje i bary w nie będą mogły obsługiwać klientów wewnątrz lokali. Zgromadzenia muszą być ograniczone do 25 osób.

„Począwszy od piątku, miasto będzie działać  według stanowych wytycznych. Przestrzenie wewnętrzne restauracji oraz barów mają zostać zamknięte, a liczba osób, które mogą się gromadzić zostaje zmniejszona do 25. Nie możemy ignorować tego, co dzieje się wokół nas – bez odpowiedniego działania może dojść do gorszej sytuacji niż na wiosnę. Proszę, nieważne gdzie mieszkasz, jaka jest twoja polityka, gdzie pracujesz i kogo kochasz: Noście maski! Przejdziemy przez to razem”. – mówił Pritzker.

Czytaj również: Powiaty McHenry i Lake zamykają restauracje

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot  powiedziała, że jest  „bardzo zaniepokojona” decyzją Pritzkera. Podkreśliła, że głównym powodem wzrostu infekcji są spotkania w domach. Zauważyła, że wiele restauracji jest już na granicy wytrzymałości.

„Jest wiele ograniczeń, i bardzo się o to martwimy. Jeśli zarządzanie wejdzie w życie to spowoduje zamknięcie znacznej część naszej gospodarki. Restauracje, bary, siłownie etc.  naprawdę wiszą na włosku” – powiedział Lightfoot w PBS News. Burmistrz oświadczyła, ze będzie negocjować gubernatorem.  Powtórzyła, ze dwie trzecie osób, które otrzymały pozytywny wynik testu w Chicago, zaraziły się  w domach lub od znajomych.

 „Nie jestem pewna, czy docieramy  z tymi stanowymi ograniczeniami do właściwych ludzi To jest moja największa obawa”– kontynuowała Lightffot.

Powiązane: Od środy nowe restrykcje na przedmieściach powiatu Cook

Już w zeszłym tygodniu burmistrz, ogłosiła dodatkowe restrykcje,  które miały ograniczyć przerost infekcji i zapewne nie dopuścić do całkowitego zamknięcia gastronomii w mieście.  Od 23 października w godzinach od 10 wieczorem do 6 rano obowiązuje „godzina policyjna dla firm”. Oznacza to, że:

  • Wszystkie “nieistotne” biznesy muszą zostać zamknięte w trakcie obowiązywania godziny policyjnej.
  • Bary, browary i tawerny bez zezwolenia gastronomicznego nie mogą świadczyć żadnych usług w pomieszczeniach zamkniętych.
  • Sprzedaż alkoholu prowadzony będzie do 9 wieczorem, zarówno w sklepach jak i restauracjach.
  • W restauracjach nadal dozwolony jest odbiór na wynos lub zamawianie jedzenia na dowóz.
  • Zgromadzenia dozwolone do maksymalnie 6 osób (nie dotyczy domowników) zwłaszcza po godzinie 10 wieczorem
  • Maski obowiązkowe  we wszystkich miejscach publicznych ( wewnątrz jak i na zewnątrz

Przypominamy, że od środy zaostrzone restrykcje obowiązują  na przedmieściach Chicago powiatu Cook.  Bary i restauracje w tych regionach  zawieszają obsługę wewnątrz lokali, a obsługa na zewnątrz musi zakończyć się o godzinie 23. Zgromadzenia, wesela lub inne imprezy okolicznościowe muszą być ograniczone do 25 osób lub maksymalnie do 25% całkowitej pojemności lokalu. Salony gier i kasyna zamykane są o godz. 23:00, ich obłożenie jest ograniczone do 25% pojemności. Więcej na ten temat TUTAJ

AL

https://amerykapopolsku.com/2020/10/26/lori-lightfoot-przypomina-jak-bezpiecznie-swietowac-halloween-nagranie/

Floryda na “czarnej liście” podróżujących do Chicago. Michigan na liście alarmowej

 

Od środy nowe restrykcje na przedmieściach powiatu Cook

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię