CPS: Uczniowie mogą bezpiecznie wrócić do szkoły

Po zainstalowaniu w każdej klasie oczyszczaczy powietrza, uczniowie mogą bezpiecznie wrócić do szkoły – poinformowało CPS.

Chicagowskie Szkoły Publiczne (CPS) ogłosiły, że sale lekcyjne są gotowe do bezpiecznego powrotu uczniów i nauczycieli. W 99 procentach klas zostały zamontowane oczyszczacze powietrza, zapobiegające rozprzestrzenianiu się COVID-19.

W zeszłym miesiącu chicagowski Związek Zawodowy Nauczycieli ocenił, że ani nauczyciele, ani uczniowie nie powinni wracać do klas, ponieważ budynki szkolne są stare i nie są zaprojektowane tak, aby wystarczająco wentylować i oczyszczać powietrze.

CPS  zareagował na te obawy instalując w klasach oczyszczacze powietrza z filtrami HEPA. Inwestycja kosztowała 8.5 miliona dolarów. Urzędnicy przekazali, że oczyszczacz jest w stanie usunąć 99.9 procent „najdrobniejszych cząstek”, w tym zawieszoną w powietrzu pleśń, bakterie i wirusy takie jak COVID-19.

Dystrykt wdrożył również dodatkowe środki bezpieczeństwa zalecane przez Centra Kontroli Chorób (CDC) , a także zatrudnił osoby, które maja dokonywać analizy jakości powietrza i systemów wentylacyjnych w poszczególnych szkołach. CPS przekazało, że już 99 proc. klas jest gotowych do wznowienia nauki, a pozostała reszta traktowana jest priorytetowo.

Wiceprezes Związku Zawodowego Nauczycieli, Stacy Davis Gates jest sceptycznie nastawiana. „Szczerze mówiąc, trudno nam uwierzyć, że każda sala lekcyjna w każdym budynku jest ma wprowadzone odpowiednie środki bezpieczeństwa, które są zgodne z przepisami”

AL

źródło: WGN TV

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię