Ameryka obchodzi Veterans Day czyli Dzień Weterana

envato

11 listopada to znaczący dzień na całym świecie w tym w Stanach Zjednoczonych. W tym dniu Amerykanie obchodzą Veterans Day, czyli święto, które dedykowane jest przede wszystkim żyjącym żołnierzom. Jego celem jest uhonorowanie weteranów służących w siłach zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

W związku z panującą pandemią COVID-19 i szeregiem obostrzeń w całym kraju odwołano wszystkie parady i większe imprezy związane z tym świętem.

O amerykańskich żołnierzach pamiętają jednak amerykańskie biznesy i restauracje, które pomimo olbrzymich trudności oferują w tym dniu darmowe posiłki oraz szereg obniżek cen i innych benefitów.

Przez całą środę każdy żołnierz czy weteran po okazaniu odpowiedniego dokumentu otrzyma np. w restauracji California Pizza Kitchen pełny zestaw obiadowy. W Bufflo Wild Wings dziesięć skrzydełek z dodatkiem frytek. W Starbucks średniej wielkości kawę a w sieci sklepów Target 10 % zniżkę na zakupy.

Warto przypomnieć, że Prezydent Dwight Eisenhower ustanowił Dzień Weterana świętem narodowym pod nazwą Veterans Day proklamacją z 1 czerwca 1954 roku.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię