Prezydent nie chce uznać zwycięstwa Bidena. Republikanie chcą przekazania raportów

Fot: totalconservative.com

Grupa wpływowych senatorów z Partii Republikańskiej wezwała do rozpoczęcia przekazywania Joe Bidenowi tajnych raportów wywiadowczych niezbędnych do potencjalnego przejęcia władzy.

Prezydent Donald Trump odmawia jednak uznania zwycięstwa swego rywala twierdząc, że doszło do oszustwa. Tymczasem grupa urzędników odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo i proces wyborczy wydała oświadczenie, że wybory prezydenckie w USA były najbezpieczniejsze w historii.

Za objęciem Joe Bidena briefingami wywiadowczymi opowiedzieli się między innymi senatorowie Chuck Grassley, James Lankford, John Cornyn i Lindsey Graham. Ten ostatni należy do bliskich sojuszników Donalda Trumpa. Senatorowie argumentują, że rozpoczęcie takiego procesu nie zamyka prezydentowi drogi do kwestionowania wyniku wyborów na drodze sądowej.

Biały Dom nie odpowiedział jednak na ten wniosek, a prezydent Donald Trump napisał na Twitterze, że podczas wyborów usunięto 2 miliony 700 tysięcy oddanych na niego głosów. Sztab prezydenta nie przedstawił dowodów oszustwa a wskazana przez Donalda Trumpa firma odpowiedzialna za oprogramowanie wyborcze stanowczo zaprzeczyła, że doszło do takiego oszustwa.

 

Równocześnie przedstawiciele rządowej Agencji Cyberbezpieczeństwa i Ochrony Infrastruktury wydali oświadczeni, którym zapewnili, że nie ma dowodów by doszło do usunięcia, utraty albo jakiejkolwiek manipulacji głosami przez jakikolwiek system infrastruktury wyborczej. Pod oświadczeniem podpisali się także przedstawiciele innych instytucji odpowiedzialnych za proces wyborczy.

Wczoraj znany strateg republikański Karl Rove napisał w Wall Street Journal, że wynik wyborów prezydenckich w USA nie zostanie podważony. Tymczasem Joe Biden odbył rozmowę telefoniczną z Papieżem Franciszkiem. W wydanym później komunikacie czytamy, że podziękował papieżowi za błogosławieństwo i gratulacje.

IAR

McEnany: “We właściwym momencie Ameryka usłyszy o Trumpie”

Departament Zdrowia prosi mieszkańców Illinois o pozostanie w domach

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię