Sejm odrzucił wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego

Sejm większością głosów odrzucił wniosek Koalicji Obywatelskiej i Lewicy o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremiera ds. bezpieczeństwa Jarosława Kaczyńskiego. Za przyjęciem wniosku głosowało 216 posłów, przeciw 233, a jeden poseł wstrzymał się od głosu.

Wcześniej wniosek negatywnie zaopiniowała sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych. Poseł sprawozdawca z Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński powiedział, że większość członków komisji uznała go za bezzasadny pod względem merytorycznym.

Część opozycji, którą reprezentował przewodniczący PO Borys Budka, zarzuciła wicepremierowi i prezesowi PiS między innymi nieprzygotowanie państwa do drugiej fali pandemii koronawirusa. Poza tym zdaniem posłów podpisanych pod odrzuconym wnioskiem wicepremier Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za ostatnie protesty między innymi Strajku Kobiet, rolników i niektórych przedsiębiorców.

Wniosek opozycji to pokłosie wydarzeń podczas protestu Strajku Kobiet z 18 listopada. Policja była zmuszona użyć gazu pieprzowego i pałek teleskopowych wobec demonstrantów, którzy zachowywali się agresywnie i atakowali funkcjonariuszy, między innymi rzucając w ich stronę kamieniami.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię