Trump wyprowadza się z Waszyngtonu. Wiemy, kiedy

Trump wyprowadza się z Waszyngtonu

Donald Trump opuści Waszyngton w środę rano, tuż przed inauguracją prezydenta-elekta Joe Bidena. Para prezydencka przeprowadza się na Florydę.

Przed odlotem Trump najprawdopodobniej zatrzyma się w bazie wojskowej w Andrews w Maryland, aby wziąć udział w ceremonii pożegnalnej – donosi Reuters. Zaplanowane jest duże wydarzenie z czerwonym dywanem, orkiestrą wojskową oraz pokazami tanecznym. Na cześć odchodzącego prezydenta żołnierze oddadzą salwę honorową z 21 pistoletów. Na razie plany nie zostały oficjalnie ogłoszone.

Trump już wcześniej ogłosił, że nie będzie uczestniczył w inauguracji Bidena. Tym samym zerwie z tradycją amerykańską i będzie pierwszym prezydentem od czasów Andrew Johnsona, który nie stawi się na zaprzysiężeniu swego następcy. Na uroczystości pojawi się wiceprezydent Mike Pence.

Czytaj również: Burmistrz Chicago chce ponownego otwarcia restauracji

„To dobrze, że się nie pojawi” – powiedział Biden w zeszłym tygodniu, komentując doniesienia o tym, że Trump ma zamiar pominąć ceremonię „Przekroczył nawet moje najgorsze wyobrażenia” – powiedział Biden. „Zawstydzał nas na całym świecie. Jest nie godny sprawowania tego urzędu”.

Pytany o obecność na zaprzysiężeniu Mike’a Pence’a, Biden podkreślił, że wiceprezydent jest „mile widziany” i byłby „zaszczycony” stojąc 20 stycznia na schodach Kapitolu wraz z nim.

Od dwóch dni w internecie krążą zdjęcia przeprowadzki i wynoszonych pudeł z Białego Domu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Trumpa, para prezydencka przenosi się na Florydę do swojej luksusowej rezydencji Mar-a-Lago.

AL

Joe Biden przedstawił propozycję pakietu pomocowego. Co zawiera?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię