Donald Trump i Joe Biden skomentowali decyzję Senatu ws. impeachmentu

Były prezydent USA Donald Trump powiedział, że proces w jego sprawie miał charakter polityczny i zapewnił, że zawsze opowiadał się za rządami prawa. Skomentował w ten sposób decyzję Senatu, który uniewinnił go w procedurze impeachmentu.

Obecny prezydent USA Joe Biden wydał oświadczenie, że głosowanie w Senacie nie oznacza oczyszczenia jego poprzednika z zarzutów.

Donald Trump w oświadczeniu podziękował swoim prawnikom oraz senatorom, którzy głosowali za jego uniewinnieniem a sam impeachment określił mianem kolejnego polowania na czarownice. Były prezydent zarzucił demokratom, że nie szanują prawa i próbują zamknąć usta przeciwnikom politycznym. „Nasz historyczny, patriotyczny i piękny ruch by przywrócić wielkość Ameryce dopiero się rozpoczął” – oświadczył Donald Trump i zapowiedział, że będzie kontynuował działalność na rzecz Amerykanów.

Prezydent Joe Biden w wydanym przez Biały Dom oświadczeniu przypomniał, że 57 ze 100 senatorów, w tym siedmiu republikanów, uznało prezydenta Trumpa za winnego podburzenia zwolenników do powstania przeciwko państwu. „Choć ostateczne głosowanie nie doprowadziło do skazania, istota zarzutów jest bezsporna” – podkreślił Joe Biden i wskazał na wystąpienie przywódcy republikanów Mitcha McConnella, który określił postawę byłego prezydenta mianem haniebnej i obarczył go „praktyczną i moralną” odpowiedzialnością za wywołanie przemocy.

Joe Biden ocenił, że wydarzenia ostatnich miesięcy w USA pokazują, iż demokracja jest krucha i musi być nieustannie broniona.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię