Nowy Specjalny Okres Zapisowy „COVID-19” już trwa

W związku z pandemią Covid-19 pojawia się ponowna możliwość zapisania na ubezpieczenie zdrowotne na 2021 rok. Nowy Specjalny Okres Zapisowy (SEP) rozpoczął się 15 lutego 2021 i będzie trwał tylko do 15 maja 2021.

Administracja nowego prezydenta Joe Bidena nie pozostała obojętna wobec wzrostu bezrobocia podczas pandemii koronawirusa. W jednym z pierwszych rozporządzeń otworzyła ponownie zapisy na federalny program Affordable Care Act zwany potocznie Obamacare. Dzięki temu umożliwiono ponowne zapisy na plany bez weryfikacji zdrowotnej dla milionów osób, które tracąc pracę, straciły również ubezpieczenie zdrowotne.

Już od ubiegłego poniedziałku 15 lutego, ale tylko do 15 maja, we wszystkich stanach USA korzystających z federalnej platformy zapisowej marketplace w tym Illinois, możemy skorzystać ze strony Healthcare.gov, by wybrać ubezpieczenie bez weryfikacji zdrowotnej z możliwością zakwalifikowania się na dofinansowanie rządowe. Pomoc ta istnieje dla osób z uregulowanym statusem emigracyjnym w USA, których dochody w ognisku domowy nie przekraczają wysokości 400% federalnej stopy ubóstwa.

Większość stanów korzystających ze stanowych platform zapisowych również dołączyło do tego Specjalnego Okresu Zapisowego. Daty dla poszczególnych stanów:

 • California: SEP otwarty od 1 lutego do 15 maja
 • Colorado: SEP otwarty od 8 lutego do 15 maja
 • District of Columbia: SEP otwarty do końca pandemii
 • Maryland: SEP otwarty do 15 marca
 • Massachusetts: Otwarty Okres Zapisowy na rok 2021 przedłużony do 23 marca.
 • Minnesota: SEP otwarty od 16 lutego do 17 maja
 • Nevada: SEP otwarty od 15 lutego do 15 maja
 • New Jersey: SEP otwarty do 15 maja
 • New York: Otwarty Okres Zapisowy na rok 2021 przedłużony do 31 marca.
 • Rhode Island: Otwarty Okres Zapisowy na rok 2021 przedłużony do 15 maja.
 • Pennsylvania: SEP otwarty od 15 lutego do 15 maja
 • Washington: SEP otwarty od 15 lutego do 15 maja

Ubezpieczenia typu Obamacare jako jedyne na rynku zdrowotnych ubezpieczeń indywidualnych pozwalają na dostęp do opieki zdrowotnej osobom z przeszłością medyczną lub będącym w trakcie terapii. Osoba od momentu wystartowania polisy może korzystać z pełnej gamy świadczeń praktycznie natychmiast (tzn. od pierwszego dnia obowiązywania polisy tzw. Effective Date).

Dla wielu osób to rozwiązanie jest jedyną opcją otrzymania ubezpieczenia. Dzieje się tak nie tylko ze względu na stan ich zdrowia, ale również ze względu na możliwości finansowe. Dla wielu naszych klientów rozwiązanie to pozwoliło znaleźć ubezpieczenie w kwocie poniżej $100 miesięcznie na 2021 rok. Szczególnie widoczne jest to w sytuacji, gdy mamy do czynienia z rodzinami wielodzietnymi lub osobami w wieku powyżej 60 roku życia.

Każda osoba kwalifikująca się na wykupienie ubezpieczenia przez marketplace może skorzystać z tego Specjalnego Okresu Zapisowego. Osoby, które obecnie nie posiadają ubezpieczenia lub te które są niezadowolone ze swojej polisy zgodnej z Obamacare mogą wykupić ubezpieczenie lub dokonać zmiany na inny plan osiągalny na marketplace w terminie do 15 maja.

Proszę korzystajcie Państwo z usług doświadczonych, licencjonowanych agentów by skorzystać z SEP COVID-19. Upewnijcie się by byli oni przedstawicielami co najmniej kilku firm ubezpieczeniowych oferujących swoje plany w danym stanie. Osoba taka, przeszkolona i potrafiąca odpowiednio wypełnić formularz na Healthcare.gov gwarantuje nie tylko dobranie odpowiedniego zabezpieczenia, ale również spokój podczas rozliczania podatków. Nierzetelne wpisywanie poziomu dochodów w aplikacji na dofinansowanie może wiązać się nie tylko z dużym szokiem finansowym na rozliczeniu podatkowym za dany rok, ale również z karą dochodzącą nawet do $250,000.

Obamacare – specjalny okres zapisowy 2021| Ekspert Radzi – Robert Sobczak

Korzystajcie Państwo ze sprawdzonych agencji takich jak Obamacare HotlineTM, które od momentu podpisania ustawy Obamacare służą Wam radą i oferując bezpłatne usługi w dziedzinach zabezpieczenia zdrowia, życia i przyszłości.

Proszę dzwońcie już dziś pod numer 844-944-PLAN (7526) by wybrać nowy plan dla siebie i swojej rodziny.

Robert Sobczak – Słomczewski

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię