IRS informuje, że wszystkie zaległe czeki pomocowe zostały rozesłane do odbiorców

Przedstawiciele IRS podają, że 160 milionów czeków – 1200 dolarów dla dorosłych i 500 dolarów dla dzieci – zgodnie z ustawą CARES zostało rozesłanych.

Począwszy od grudnia, wysłał również ponad 147 milionów płatności za drugą rundę czeków, które oferowały 600 dolarów na każdą uprawnioną osobę dorosłą i dziecko.

W sumie IRS wypłaciło ponad 410 miliardów dolarów w tak zwanych Economic Impact Payments.

Chociaż przedstawiciele IRS twierdzą, że wszystkie czeki zostały wystawione niektóre z nich mogą nadal znajdować się w poczcie.

Jeśli osoba uprawniona nie otrzymała jednej lub obu płatności stymulacyjnych lub otrzymała złą kwotę będzie mogła odzyskać należne pieniądze podczas składania zeznania podatkowego 2020.

„Jeśli osoby fizyczne nie otrzymały płatności – lub nie otrzymały pełnej kwoty – mogą nadal kwalifikować się do Recovery Rebate Credit i muszą złożyć zeznanie podatkowe w 2020 rok” – napisali przedstawiciele IRS w oświadczeniu. IRS wyjaśnia, że zarobki wielu osób spadły w zeszłym roku co może kwalifikować je do pobrania czeku pomocowego. „Niektórzy ludzie nie zakwalifikowali się na pomoc na podstawie zeznań podatkowych w 2018 i 2019 roku. Ale niższe zarobki w 2020 mogą zmienić tą sytuacji i spowodować, że wiele osób będzie się kwalifikować.”

Aby pomóc ustalić, czy należy Ci się więcej, IRS opublikował arkusz roboczy Recovery Rebate Credit, który zawiera pytania dotyczące uprawnień (takich jak Twój dochód) oraz kwoty, jaką otrzymałeś w ramach dwóch dotychczasowych czeków stymulacyjnych. Jeśli okaże się, że należy Ci się więcej, możesz wpisać kwotę w linii 30 na formularzu IRS 1040. Jeśli osobie składającej zeznanie podatkowe należą się dodatkowe pieniądze zostaną one uwzględnione w zwrocie podatku. Według urzędu skarbowego większość podatników otrzyma zwrot w ciągu 21 dni.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię