Kamala Harris zajmie się napływem imigrantów

Prezydent Biden upoważnił wiceprezydent Kamalę Harris do podjęcia wysiłków w celu zmniejszenia napływu imigrantów do USA. Chodzi o południową granicę kraju.

Wiceprezydent miałaby zająć się m.in stworzeniem partnerstwa z Meksykiem i innymi krajami Amerki Łacińskiej, aby zmniejszyć i poznać przyczyny gwałtownej imigracji.

Biden ogłosił swoją decyzję w środę, tuż po spotkaniu z Harris, szefem Departamentu Zdrowia, z Alejandro Mayorkasem (szefem Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego) oraz kilkoma innym kilkoma innymi doradcami ds. imigracji.

„Poprosiłem wiceprezydent, bo jest najlepiej wykwalifikowaną osobą, o kierowanie zespołem, który, wspólnie z Meksykiem i innymi krajami, powstrzyma napływ tylu ludzi, napływ imigrantów przez południową granicę” – poinformował prezydent Biden.

Praca Harris będzie odbywać się dwutorowo – po pierwsze, ma zająć się napływem migrantów, a po drugie, zbudować długoterminowe partnerstwo z krajami Ameryki Środkowej, z których uciekają ludzie – przekazał Biały Dom .

„W pierwszej kolejności wiceprezydent będzie pracować nad powstrzymaniem napływu nielegalnych migrantów do USA. Jednak jej prawdziwym celem jest nawiązanie strategicznego partnerstwa z tymi krajami, opartego na szacunku i wspólnych wartościach” – powiedział jeden z przedstawicieli Białego Domu.

Czytaj również: Stany Zjednoczone przyspieszają szczepienia

Nominacja Harris odbywa się w momencie, gdy administracja Bidena zmaga się z ogromną falą dzieci migrantów na południowej granicy USA. Mimo, że tysiące przybywający z  Meksyku Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru zostaje zawracana, USA przyjmują wszystkich nieletnich bez opieki.

Każdego dnia przybywa ich rekordowa ilość. Aministracja walczy o zapewnienie im mieszkania i opieki. Tysiące dzieci są przetrzymywane w celach Border Patrol, przeznaczonych dla dorosłych. Zdjęcia, które obiegły świat w ostatnich dniach pokazują zatłoczone cele wypełnione dziećmi, śpiącymi na twardych podłogach.

Administracja Bidena stara się szybko przenosić dzieci z placówek Border Patrol do mieszkań nadzorowanych przez Departament Zdrowia i Usług Społecznych (DHHS), gdzie mają dostęp do edukacji i opieki zdrowotnej.

Jenak urzędnicy podkreślają, że „w najbliższym czasie skupimy się na powstrzymaniu napływu migrantów do USA”Proces ma obejmować zabezpieczenie granicy, dostarczenie pomocy humanitarnej i stworzenie legalnych ścieżek dla migrantów, którzy chcą przybyć do USA.

Biden w środę obwinił za wzrost liczby imigrantów byłego prezydenta Trumpa i jego politykę, ale podkreślił, że „naszym obowiązkiem jest zająć się tym w sposób humanitarny i powstrzymać to, co się dzieje”.

AL

źródło: The Hill

Floryda: 9-latek zaatakowany przez rekina. Tragedia rozgrywała się na oczach matki

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię