Floryda wolna od paszportów covidowych

Gubernator Florydy Ron DeSantis podpisał w piątek dekret zakazujący stosowania w stanie paszportów szczepionkowych Covid-19.

“Jest całkowicie nie do przyjęcia, aby rząd lub sektor prywatny narzucał okazanie dowodu szczepienia, aby móc uczestniczyć w normalnym życiu” – powiedział w poniedziałek podczas jednej z konferencji prasowych.

Zarządzenie zabrania wszelkim agencjom stanowym wydawania paszportów szczepionkowych i blokuje firmom wymaganie tego typy dokumentacji. Podejmując decyzje gubernator DeSantis powołał się na obawy związane z wolnością i prywatnością. Argumentował, że wdrożenie i egzekwowanie takich przepustek “stworzyłoby dwie klasy obywateli”.

Czytaj również: Trump wzywa do bojkotu Coca- Coli i innych gigantów. Dlaczego?

Dodatkowo w zarządzeniu zauważono, że wielu mieszkańców Florydy nie miało jeszcze możliwości przyjęcia szczepionki, a niektórzy mogą mieć odporność nabytą w wyniku infekcji. Dodano, że są też ludzie, którzy nie będą mogli się zaszczepić ze względów zdrowotnych bądź religijnych.

“Indywidualne rekordy szczepień Covid-19 są prywatnymi informacjami zdrowotnymi i nie powinny być udostępniane” – czytamy w rozporządzeniu wykonawczym DeSantisa.

DeSantis sygnalizował już wcześniej nie zamierza popierać paszportów szczepionkowych. “Chcę jasno powiedzieć, że na Florydzie nie robimy żadnych paszportów szczepionkowych” – mówił gubernator DeSantis w trakcie czwartkowej konferencji prasowej. Polityk podkreślił, że każdy, kto chce, powinien się zaszczepić, ale stan nie może wymagać od obywateli okazywania dowodów szczepienia.

AL

Illinois: Powiat Cook przywróci restrykcje?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię