Illinois: Powiat Cook przywróci restrykcje?

Urzędnicy powiatu Cook ostrzegają przed powrotem restrykcji. Ma to związek z rosnącą liczbą pozytywnych przypadków COVID-19.

Departament Zdrowia powiatu Cook ostrzegł mieszkańców, że dodatkowe ograniczenia związane z koronawirusem mogą powrócić w ciągu kilku dni. Może to oznaczać, że restauracje ponownie będą musiały zaostrzyć limity klientów.

Dr Rachel Rubin z Departamentu Zdrowia Publicznego Powiatu Cook przekazała, że decyzja w sprawie ograniczeń jest „kwestią dni”, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana. „Może się okazać, że w ciągu kilku dni będziemy zmuszeni do wprowadzenia ograniczeń”, powiedział dr Rubin. Musimy ocenić, jakiego rodzaju działania i ruchy naszym zdaniem naprawdę powodują tę falę”.

Czytaj również: Trump wzywa do bojkotu Coca- Coli i innych gigantów. Dlaczego?

Ze statystyk wynika, że powiat Cook notował średnio prawie 500 nowych przypadków dziennie w ciągu ostatniego tygodnia. Do tej pory prawie 80 procent mieszkańców powiatu w wieku 65 lat lub starszych zostało zaszczepionych przynajmniej jedną dawką szczepionki. Doktor Rubin przypisuje wzrost zachorowań młodszym ludziom, głównie w wieku 20 i 30 lat.

AL

Zmarł Krzysztof Krawczyk

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię