Pentagon potwierdza – nagranie UFO zrobione przez pilota Marynarki Wojennej jest prawdziwe

YouTube/TodayShow

Pentagon potwierdził autentyczność nowo ujawnionych filmów i zdjęć pokazujących wielokrotne obserwacje UFO przez personel marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych.

Obiekty w kształcie piramidy latające po niebie zostały potwierdzone przez Pentagon jako niezidentyfikowane zjawisko lotnicze (UAP).
18-sekundowe wideo pokazuje coś, co jest opisane jako trzy niezidentyfikowane obiekty latające w kształcie piramid, unoszące się nad okrętem wojennym USS Russell w nocy w lipcu 2019 roku u wybrzeży San Diego. W pewnym momencie statek w kształcie piramidy unosił się 700 stóp nad ogonem Russella.

Według opisu naocznych świadków, tajemnicze latające obiekty “śledziły” co najmniej trzy amerykańskie okręty wojenne podczas ćwiczeń wojskowych przez wiele dni.

„Mogę potwierdzić, że wspomniane zdjęcia i filmy zostały zrobione przez personel Marynarki Wojennej” – powiedziała rzeczniczka Pentagonu Susan Gough w oświadczeniu dla mediów.

Gouch dodała, że “w celu utrzymania bezpieczeństwa operacji i uniknięcia ujawnienia informacji, które mogą być przydatne dla potencjalnych przeciwników, DOD nie omawia publicznie szczegółów ani obserwacji ani badań zgłoszonych wtargnięć na nasze poligony lub wyznaczoną przestrzeń powietrzną, w tym informacji na temat tych najazdów określane jako UAP”.

Obserwacje UFO nad USS Russell nie są jedynymi. Seria innych zdarzeń, zarejestrowanych tego samego dnia w marcu 2019 roku przez oficera systemów uzbrojenia F-18 przy użyciu aparatu iPhone’a, ujawnia trzy UAP widziane w pobliżu Naval Air Station Oceana w Wirginii. Obiekty, z których każdy wyglądał inaczej, na początku sądzono były balonami pogodowymi lub dronami. Te tezy zostały obalone i dzisiaj Pentagon twierdzi, że pozostają niezidentyfikowane i są uważane za UAP.

Podczas innej sytuacji załoga na pokładzie USS Omaha zaobserwowała sferyczny pojazd, wlatujący do oceanu i znikający w wodzie. Dokumentacja UAPTF sugeruje, że statek przypuszczalnie zatonął, ale późniejsze przeszukanie tego obszaru przez łódź podwodną nie ujawniło wraku. Szczegóły z dzienników pokładowych okrętów wojennych USS Kidd, USS Rafael Peralta i USS John Finn również ujawniają latające obiekty u wybrzeży Kalifornii w ciągu kilku dni w lipcu 2019 roku.

4 sierpnia 2020 roku zastępca sekretarza obrony David L. Norquist zatwierdził utworzenie Grupy Zadaniowej do Spraw Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych (UAP) (UAPTF). Departament Marynarki Wojennej, pod nadzorem Biura Podsekretarza Obrony ds. Wywiadu i Bezpieczeństwa, będzie kierował UAPTF.

Według Departamentu Obrony UAPTF zostało powołane, “aby lepiej zrozumieć i uzyskać wgląd w naturę i pochodzenie UAP. Misją grupy zadaniowej jest wykrywanie, analizowanie i katalogowanie UAP, które mogą potencjalnie stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA.”

Ustawa Intelligence Authorization Act for 2021 podpisana przez prezydenta Donalda Trumpa w grudniu zeszłego roku daje urzędnikom wywiadu 180 dni na przedłożenie obowiązkowego raportu zawierającego szczegółowe informacje o wszystkim, co rząd wie na temat UFO.

Według National UFO Reporting Center w zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych odnotowano 7263 obserwacji UFO w porównaniu z 5796 rok wcześniej.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię