Chicago: Policjanci na razie nie wrócą do szkół publicznych

W związku z tym, że do końca roku szkolnego pozostało już niewiele czasu, chicagowscy policjanci nie wrócą do szkół publicznych. Ich powrót nie jest wykluczony w przyszłości.

„W związku z tym, że do końca roku szkolnego pozostały mniej niż dwa miesiące, a frekwencja w szkołach jest ograniczona, uważamy, że obecność policji nie jest w tej chwili konieczna” – czytamy w liście jaki został wysłany do rodziców i opiekunów.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat obecność funkcjonariuszy policji była tematem rozmów i sporów. W Chicago odbyły się manifestacje wzywające do usunięcia policji z obiektów. Największa fala krytyki i kontrowersji pojawiała się po tym jak w 2019 roku.Wówczas  jedna z uczennic, 16-letnia Dnigma Howard, została ciągnięta po schodach i kilkakrotnie potraktowana paralizatorem przez policjantów pracujących dla szkoły.

Czytaj również: USA przekażą innym krajom 60 milionów dawek szczepionki AstraZeneca

W poniedziałkowym oświadczeniu rzecznik praw obywatelskich Andrew Stroth oświadczył, że powiat nie potrzebuje funkcjonariuszy w szkołach. „Z mojej perspektywy CPS (Chicagowskie Szkoły Publiczne) nie potrzebują policji. Obiektywne dowody i nagranie w sprawie Dnigmy Howard jest przykładem, że działania funkcjonariuszy mogą być szkodliwe dla zdrowia i dobrego samopoczucia naszych uczniów, zwłaszcza tych o innym kolorze skóry”

W roku 2020 chicagowski dystrykt wystosował do podległych mu szkół list z pytaniem, czy chcą obecności policji, jednak zdania były podzielone.

AL

Bójka na lotnisku w Miami. Aresztowano mieszkańca Chicago (WIDEO)

FDA rozważa cofnięcie zezwoleń wydanych na kilka leków przeciwnowotworowych

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię