Pelosi i Biden nie powinni przyjmować Komunii? Sugestia arcybiskupa Kalifornii

Arcybiskup San Francisco zasugerował, że Nancy Pelosi i Joe Biden nie powinni przyjmować Eucharystii, gdyż popierają prawo do aborcji – donosi Fox News.

Salvatore J. Cordileone podkreślił, że ochrona prawa do życia, jest podstawowym prawem człowieka, bez czego nie sposób mówić o jakichkolwiek innych prawach. Dodał, że katolickie nauczanie na temat odpowiedzialności za aborcję, jest bardzo jasne.

Biskup z rodzinnego miasta przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zaapelował do katolików obecnych w życiu publicznym, aby powstrzymali się od publicznego promowania aborcji lub zrezygnowali z przyjmowania Komunii Świętej. Hierarcha uważa, że osoby publiczne, które popierają aborcję „nie powinny” przyjmować sakramentu.

„Jeśli stwierdzisz, że nie chcesz lub nie jesteś w stanie porzucić swojego poparcia dla aborcji, nie powinieneś przystępować do Komunii Świętej” – powiedział arcybiskup Salvatore Cordileone w liście pasterskim opublikowanym w sobotę.

Choć nie wymienia on nazwiska Pelosi ani Bidena, zarówno prezydent jak przewodnicząca Izby Reprezentantów wielokrotnie opowiadali się za rozszerzeniem dostępu do aborcji – przypomina Fox News. Jednocześnie twierdząc, że są katolikami – co jest sprzeczne, zarówno z katechizmem, jak i oświadczeniem arcybiskupa.

Czytaj również: Biden: Wyższe podatki dla najbogatszych. Co w zamian?

Kościół katolicki od dawna nauczał, że członkowie, którzy są świadomi popełnienia grzechu ciężkiego, nie powinni przyjmować tego sakramentu, dopóki nie uzyskają rozgrzeszenia poprzez spowiedź. W swoim liście Cordileone podsumowuje, że są oni uczestnikami „moralnego zła”. „Przestańcie udawać, że popieranie lub praktykowanie poważnego moralnego zła – takiego, które unicestwia niewinne ludzkie życie, takiego, które zaprzecza fundamentalnemu prawu człowieka – jest w jakiś sposób zgodne z wiarą katolicką”– apelował.

Ta kwestia pojawiała się już wcześniej podczas kampanii w 2020 roku, kiedy to ksiądz z Południowej Karoliny odmówił Bidenowi komunii. Z kolei Pelosi stawała w obliczu licznych pytań o aborcję i o to, czy uważa nienarodzone dzieci za istoty ludzkie. W 2015 r. nie odpowiedziała bezpośrednio na co najmniej dwa pytania dotyczące tego, czy nienarodzone dzieci są istotami ludzkimi. Zamiast tego podkreśliła, że jest „pobożną, praktykującą katoliczką”– przypomina dziennik.

Niedawno Associated Press poinformował, że amerykański episkopat pracuje nad dokumentem, w którym biskupi mają jasno wyrazić opinię, że prezydent Joe Biden i inni katoliccy politycy popierający prawo do aborcji nie powinni przyjmować komunii.

Zdecydowane stanowisko w sprawie zajął również arcybiskup Kansas City Joseph Naumann. „Ponieważ prezydent Biden jest katolikiem, stwarza to dla nas wyjątkowy problem (…) Jak może mówić, że jest pobożnym katolikiem, jednocześnie robiąc rzeczy, które są sprzeczne z nauczaniem Kościoła?”

AL

Rezygnują ze szczepionki Johnson&Johnson

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię