Uwaga na oszustów. Podszywają się pod pracowników biura Secretary of State

Biuro Sekretarz stanu Illinois wydało ostrzeżenie przed oszustami, którzy chcą podstępnie wyłudzić numery Social Security i inne dane osobowe.

Oszuści ostatnio zaczęli wykorzystywać w tym celu wiadomości tekstowe, które wysyłają na telefony komórkowe.„Musimy stać się tak samo czujni jak staliśmy się ostrożni używając poczty elektronicznej. Musimy uważać na wiadomości tekstowe” – powiedział dyrektor Biura do Spraw Poprawy Usług Konsumenta (BBB) Dennis Horton. Przedstawiciel BBB mówią, że oszustwa z wykorzystaniem wiadomości tekstowych zdarzają się właściwie od lat, ale ostatnio stały się bardziej problematyczne niż kiedykolwiek.

Nadsyłane smsy zazwyczaj wyglądają jakby pochodziły z banku lub firm obsługujących karty kredytowe, a nawet od lokalnych urzędników państwowych czy stanowych. Ostatnio oszuści z Illinois próbowali zdobyć dane osobowe ludzi podszywając się pod pracowników biura Sekretarza Stanu.

„Biuro Sekretarza Stanu nigdy nie prosi o takie informacje poprzez e-mail lub tekst” – powiedziała Beth Kaufman, rzecznik prasowy Sekretarza Stanu Illinois.„Proszę uważać, jeśli dostaniecie tego typu sms lub e-maili, skasujcie go, nie odpowiadajcie i nie podawajcie swoich danych osobowych”.

Czytaj również: Biden planuje ogłosić gigantyczny budżet. Najwięcej od czasów II wojny światowej

Jessie White ostrzega również przed niechcianymi telefonami typu „robocalls”, które proszą o podjęcie natychmiastowych działań lub podanie informacji umożliwiających identyfikacji osoby do której dzwonią. Z reguły jest numer social security lub konta bankowego.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących oszustw sms-owych lub kradzieży tożsamości można zadzwonić na Gorącą Linię Prokuratora Generalnego Illinois ds. Oszustw Konsumenckich pod numer 800-386-5438 (Chicago), 800-243-0618 (Springfield) lub 800-243-0607 (Carbondale).

AL

Czwarty czek stymulujący? Co wiemy

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię