Olejki eteryczne łagodzące objawy zgagi

Zgaga jest objawem choroby refluksowej przełyku. Istnieje wiele czynników ryzyka, które mogą prowadzić do zgagi. Na przykład niektóre pokarmy i napoje mogą powodować zgagę. Najczęstszymi wywołaczami zgagi są kofeina, alkohol i napoje gazowane, tłuste potrawy, ostre potrawy, cebula i czosnek, czekolada, grejpfrut, ananas i sok pomarańczowy.

W walce ze zgagą mogą pomóc poniższe olejki eteryczne:

1. Olejek imbirowy

Wstępne badania pokazują, że imbir sprawdza się w leczeniu różnych rodzajów zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Olejki eteryczne z imbiru mogą również przynieść korzyści osobom, które doświadczają objawów zgagi.

Najlepszym sposobem na dodanie olejku imbirowego do rutyny jest dodanie kilku kropli do filiżanki herbaty ziołowej. Pij herbatę na około 30 do 40 minut przed posiłkiem.

Czytaj również: 10 korzyści zdrowotnych matcha

2. Olejek lawendowy

Zapach lawendy relaksuje i uspokaja, dzięki czemu jest podstawą aromaterapii. Oprócz właściwości uspokajających lawenda może również pomóc w zmniejszeniu objawów rozstroju żołądka. Wiele objawów rozstroju żołądka i zgagi jest podobnych, więc wypróbowanie olejku lawendowego może być korzystne dla osób zmagających się z nadmiarem kwasu żołądkowego.

Istnieje wiele sposobów wykorzystania olejku lawendowego w celu złagodzenia objawów zgagi, na przykład wcieranie go w żołądek lub klatkę piersiową po rozcieńczeniu olejem nośnikowym. Może to zapewnić ulgę w wzdęciach i refluksie.

3. Olejek miętowy

Olejek eteryczny z mięty pieprzowej jest prawdopodobnie najpopularniejszym olejem na zgagę. Mięta pieprzowa ma przyjemny zapach, ale znana jest również z innych właściwości. Wdychanie esencji olejku miętowego może pomóc złagodzić zgagę, rozstrój żołądka i nudności.

Masowanie rozcieńczonego olejku w klatkę piersiową, brzuch i plecy może pomóc rozluźnić nadreaktywny układ trawienny.

Zobacz też: Korzyści zdrowotne z popijania herbaty z lipy

4. Olejek cytrynowy

Jednym z powodów, dla których olejek cytrynowy działa tak dobrze na zgagę, jest to, że zawiera właściwości, które mogą neutralizować kwas w żołądku. Cytryna jest naturalnie zasadowa, ale ma również właściwości antybakteryjne, które mogą zabijać szkodliwe bakterie znajdujące się w układzie pokarmowym. Z tego powodu wiele osób używa olejku cytrynowego do detoksykacji organizmu. Używanie olejku cytrynowego nie tylko może zrównoważyć kwas w żołądku, ale może również wypłukać toksyny z organizmu.

Aby użyć olejku cytrynowego do złagodzenia zgagi, dodaj kroplę lub dwie olejku do szklanki wody, najlepiej ciepłej. Po wykonaniu tej czynności popijaj ją przez co najmniej 20 do 30 minut przed jedzeniem. To przygotuje organizm do strawienia każdego posiłku, który zamierzasz zjeść.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię