Gubernator Florydy grozi ukaraniem gmin i miast za wprowadzanie mandatów dotyczących szczepień

Gubernator stanu Floryda, Ron DeSantis, powiedział, że stan ukarze władze gmin i miast za wymaganie od swoich pracowników zaszczepienia się przeciwko Covid-19. Desantis dodaje, że grzywny będą w wysokości 5000 dolarów za każde naruszenie.

DeSantis, nazywając to sposobem na „ochronę miejsc pracy na Florydzie”, powiedział na konferencji prasowej, że „nie tylko odrzuca się ludzi, którzy do tej pory wiernie służyli firmom”. Dodając, że zaszczepienie się „jest w zasadzie osobistym wyborem dotyczącym indywidualnego zdrowia”.

Czytaj również: 6 najbardziej śmiercionośnych wirusów

DeSantis powiedział, że mandaty są pogwałceniem nowej ustawy z Florydy przyjętej podczas ostatniej sesji ustawodawczej stanu, która uniemożliwia prywatnym firmom wymaganie dowodu szczepień, ale ma również zastosowanie do agencji rządowych.

„Więc jeśli spojrzysz na miejsca pracy tutaj w gminie Alachua, w takim mieście jak Gainesville są to potencjalnie miliony dolarów grzywien. Gmina Orange – o wiele, wiele więcej. Rezultatem polityki Bidena jest to, że dobrzy, ciężko pracujący ludzie stracą pracę i stracą pracę w bardzo kluczowych branżach. Myślę, że to jest fundamentalnie złe. Nie powinniśmy pozwalać rządowi federalnemu na atakowanie środków do życia ludzi” – powiedział gubernator.

Burmistrz gminy Orange, Jerry Demings, powiedział, że chociaż „może to być dużo pieniędzy”, gmina będzie nadal „chronić większą grupę ludzi w naszej społeczności” w obliczu zagrożenia ze strony DeSantis. „Nie zamierzam podejmować działań, które mogłyby negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo naszej społeczności”, powiedział Demings, demokrata.

Zobacz: Zdesperowani Amerykanie sięgają po lek dla koni i bydła w celu zapobiegania COVID-19

Ta sama wiadomość została powtórzona przez Lauren Poe, demokratyczną burmistrz Gainesville, gdzie wszyscy pracownicy miasta są zobowiązani do okazania dowodu szczepienia do 1 października lub ryzykują zakończeniem pracy.

„Zdrowie, bezpieczeństwo i dobrobyt siły roboczej naszego miasta i tych, którym służymy, jest naszym priorytetem numer jeden. Miasto podjęło kroki niezbędne do osiągnięcia tego priorytetu i utrzymania się przy tej decyzji”, powiedziała w oświadczeniu Poe. „Jesteśmy przekonani, że jako pracodawca zachowujemy prawo i odpowiedzialność do wymagania szczepień jako warunku zatrudnienia”.

Administrator gminy Leon Vincent Long również przyłączył się do Demings i Poe podając w oświadczeniu, że „szczepienia jako warunek zatrudnienia w gminie Leon są legalne i pozostaną w mocy. Będziemy nadal działać odpowiedzialnie, aby zapewnić naszą gotowość operacyjną do reagowania do potrzeb naszej społeczności i zapewnienia bezpieczeństwa naszym pracownikom.”

Czytaj też: Prawda czy fałsz, czyli COVIDowskie teorie spiskowe

Według danych amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Floryda jest jednym z niewielu stanów, w których liczba wolnych łóżek na OIOM wynosi mniej niż 10%. Średnia krajowa wynosiła około 20% dostępności.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię