Niemcy: była sekretarka z KL Stutthof zwolniona z aresztu!

Była sekretarka komendanta niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof Irmgard Furchner została zwolniona z więzienia – poinformował sąd w Szlezwiku-Holsztynie.

Wczoraj pojawiła się informacja, że 96-letnia Niemka, oskarżona o współudział w zabójstwie ponad 11 tysięcy osób, pozostanie w areszcie do połowy października.

Czytaj również: II Wojna Światowa w liczbach

Kobieta została wypuszczona na wolność, gdyż złożyła skargę. „Sąd zawiesił nakaz aresztowania i zwolnił oskarżoną z aresztu. Procedury wymagają zastosowania środków zabezpieczających” – czytamy w oświadczeniu Sądu Okręgowego w Itzehoe. Jeszcze wczoraj ten sam rzecznik zapewniał, że Irmgard Furchner pozostanie w zakładzie karnym w Lubece do wznowienia jej procesu.

96-letnia Niemka miała zostać umieszczona w izolatce, ponieważ 30 września uciekła przed rozpoczęciem rozprawy. Jej niestawienie się w sądzie wywołało falę oburzenia, a jeden ze współoskarżycieli mówił o „cynicznej pogardzie” wobec ofiar Holokaustu.

Zobacz: Gen. Mirosław Hermaszewski o kosmosie: “Dawniej liczył się prestiż”

Irmgard Furchner jest oskarżona o współudział w zamordowaniu ponad 11 tysięcy więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof. Ona sama twierdzi, że nie wiedziała nic o popełnianych tam zbrodniach. Tej argumentacji sprzeciwia się prokuratura. „Komendant obozu wiedział, że ta młoda kobieta wykona każdy jego rozkaz. Przez ręce oskarżonej przewijały się stosy zapisków o egzekucjach dokonywanych w Stutthofie” – ustalił prokurator krajowy Thomas Will.

IAR

Richard Kaczor – CPA | Historie Sukcesu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię