USA: Patriarcha Bartłomiej I przeszedł zabieg kardiologiczny

Przebywający z wizytą w USA ekumeniczny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I, honorowy zwierzchnik prawosławia w nowojorskim szpitalu Mount Sinai przeszedł zabieg kardiologiczny. Poinformowała o tym Grecka Prawosławna Archidiecezja Ameryki.

Wszczepienie stentu przebiegło bez komplikacji. Jest możliwe, że po nocy spędzonej w szpitalu, 81-letni duchowny dziś go opuści.

Czytaj również: Papież: aborcja jest zabójstwem, w którym nie wolno współuczestniczyć

Patriarcha Bartłomiej I składa wizytę w USA od 23 października. Po przylocie trafił do szpitala z powodu zasłabnięcia. Tam przeszedł badania.

 

Głównym punktem wizyty w USA, było poświęcenie przez patriarchę nowej cerkwi prawosławnej św. Mikołaja na Ground Zero w Nowym Jorku podczas uroczystej liturgii 2 listopada. Poprzednią stojącą w tym miejscu świątynię zniszczył gruz z budynków World Trade Center walących się wskutek ataku terrorystycznego 11 września 2001 roku. Cerkiew stoi w sąsiedztwie upamiętniającego tamten dzień pomnika 9/11 Memorial. Na drugim piętrze budynku kościelnego znajduje się międzywyznaniowa sala żałobna.

Czytaj też: 10 rzeczy z których nie powinnaś (i nie musisz!) się tłumaczyć.

Podczas wizyty w USA Bartłomiej I spotkał się m.in. z prezydentem Joe Bidenem, sekretarzem stanu Anthonym Blinkenem i przewodniczącą Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi. Wziął także udział w uroczystości 30-lecia swojego podniesienia do godności patriarszej.

IAR

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię