10 artystów jednego przeboju z lat 80

Lata 80. obfitują w muzyczne hity. Poniższe utwory znali i śpiewali niemal wszyscy.

Współcześnie na platformach streamingowych osiągają one rekordowe ilości wyświetleń, mimo to ich wykonawcy często popadają w zapomnienie i nie są w stanie powtórzyć sukcesu sprzed lat. Oto 10 popularnych utworów mało rozpoznawalnych artystów:

1. Survivor – Eye of the Tiger

Piosenka ta jest na pewno dobrze znana miłośnikom filmu Rocky III z Sylvestrem Stallone. Co ciekawe, piosenka ta została napisana na specjalne życzenie aktora. Mimo niebywałej popularności utworu, zespół Survivor nie przetrwał próby czasu, a najwiękesze sukcesy odnosił właśnie w latach 80.

 

2. Toto – Africa

Jak mówią sami twórcy, piosenka powstała z prawdziwej miłości do Afryki. Szybko zyskała światową sławę, a współcześnie przeżywa swój renesans za sprawą memów internetowych i produkcji telewizyjnych. 6 czerwca 2008 roku grupa Toto zdecydowała o zawieszeniu swojej działalności.

Gdzie przeprowadzają się osoby z Pokolenia X

 

4. Cyndi Lauper – Time After Time

Ta klasyczna ballada z lat 80. do dziś jest inspiracją i przedmiotem coverów rozlicznych artystów. Współcześnie Cindy Lauper realizuje się w wielu rolach. Jest m. in. kompozytorką, producentką, aktorką, menedżerką w wrestlingu i aktywistką ruchu LGBT.

 

5. Irene Cara – Flashdance (What A Feeling)

Piosenka ta powstała na potrzeby film muzycznego z 1983 roku o tym samym tytule. Dzięki temu utworowi artystka zyskała rozgłos, który nie przyczynił się jednak do dalszej międzynarodowej kariery.

 

6. Rick Astley – Never Gonna Give You Up

Elegancki młodzieniec, który głebokim głosem śpiewał o miłości, w latach 80. był u szczytu swej popularności. Dziś Rick Alster to 55-letni mężczyzna, który spełnia się przede wszystkim jako mąż i ojciec.

 

7. Men at Work – Down Under

Australijski utwór szybko stał się międzynarodowym hitem, utrzymując się na pierwszych miejscach list przebojów w Stanach Zjednoczonych czy w Wielkiej Brytanii. Przypisuje się mu kulturowe znaczenie, jako że w humorystyczny sposób porusza temat patriotyzmu i przynależności narodowej.

 

8. Dead or Alive – You Spin me Round

Ten utwór to kwintesencja szalonych lat 80. Nogi same rwą się do tańca! Piosenka bez problemu podbiła zagraniczne rynki, jednak formacji Dead Alive nigdy później nie udało się powtórzyć jej sukcesu, przez co zyskali łatkę zespołu jednego przeboju.

 

9. Midnight Oil – Beds Are Burning

Chwytliwy singiel został w krótkim czasie okrzyknięty międzynarodowym przebojem i dzięki niemu zespół zyskał ogromną popularność. Współcześnie grupa Midnight Oil działa przede wszystkim w rodzinnej Autsralii.

 

10. Alphaville – Forever Young

Największa aktywność zespołu przypada na lata 80 kiedy to ukazał się singiel Forever Young. Po wydaniu trzeciego albumu muzycy zawiesili działalność. W latach 90. grupa się reaktywowała, jednak nie odniosła komercyjnego sukcesu.

Jak wyglada idealny poranek według Amerykanów?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię