Samsung żegna linię smartfonów Galaxy Note

W tym roku nie doczekaliśmy się na premierę Samsunga Galaxy Note i wszystko wskazuje na to, że nowej odsłony tego telefonu już nie zobaczymy…

W ostatnim czasie coraz większa uwaga skierowana jest na modele ze składanym ekranem: Samsung Galaxy Z Flip oraz Galaxy Z Fold, które wciąż rozwija i promuje koreański gigant.

Dotychczas smartfony z serii Note wyróżniały się docenianym przez wielu użytkowników rysikiem, który dodatkowo nadawał telefonowi biznesowego wyglądu – teraz jednak można go dokupić np. do Galaxy S Ultra czy wspomnianego wcześniej Folda. Ponieważ różnice pomiędzy flagowymi modelami były coraz mniej zauważalne, mówiło się, że klienci Note’a kupują go tylko z przyzwyczajenia do serii, a ich sprzedaż wpływała negatywnie na wyniki pozostałych produktów.

 

Najnowsze doniesienia z korporacji sprawiają, że wygaszenie modeli Galaxy Note staje się prawdą – w kalendarzu premier na 2022 nie ma śladu po ich nowej generacji, nie ma też informacji o dalszym rozwijaniu tego sprzętu. Cała uwaga użytkowników zostanie skupiona na sprzętach z serii Galaxy S, które zostaną zaprezentowane na początku roku.

Promowanie zbyt wielu modeli jednocześnie może niekorzystnie wpływać na wyniki marki, dlatego założenie, że rezygnacja z rozpoznawalnego smartfona jest dobrze przemyślanym krokiem biznesowym, nie powinno leżeć daleko od prawdy. Dokładając do tego problemy produkcyjne czy możliwe zarzuty o nieekologiczną produkcję coraz to nowszych wariantów telefonów, mamy gotowy przepis na skierowanie uwagi Samsunga do kilku wyselekcjonowanych produktów.

W tej chwili pozostaje nam śledzić dalsze kroki koreańskiej firmy. Czy będziecie tęsknić za smartfonami Galaxy Note?

Twój telefon cię “szpieguje”? Chcesz chronić swoją prywatność? – zastosuj nasze wskazówki

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię