Okręty Marynarki Wojennej USA przechwyciły heroinę o wartości 4 milionów dolarów

Okręty Marynarki Wojennej USA przechwyciły na Morzu Arabskim 385 kilogramów heroiny o wartości około 4 milionów dolarów. Narkotyki przewoził statek rybacki, płynący bez bandery państwowej.

Do konfiskaty doszło podczas kontroli. Amerykanie pełnili patrol w ramach działań międzynarodowej Połączonej Grupy Zadaniowej 150 Połączonych Sił Morskich.
Narkotyki zniszczono w morzu. Natomiast kuter i jego dziewięciu członków załogi, deklarujących się jako obywatele Iranu, zostało zwolnionych.

Połączone Siły Morskie to największe międzynarodowe partnerstwo morskie na świecie. Członkami organizacji są 34 kraje, a jej siedziba główna znajduje się w Bahrajnie.

Zadaniem Połączonych Sił Morskich jest działanie na rzecz bezpieczeństwa transportu morskiego w pobliżu Półwyspu Somalijskiego, zwalczanie terroryzmu, piractwa i przestępczości na morzu, w szczególności przemytu ludzi, broni, narkotyków i węgla drzewnego.

 

W tym roku Połączona Grupa Zadaniowa 150 przechwyciła przemyt narkotyków o wartości ponad 193 milionów dolarów. To więcej niż w ostatnich czterech latach łącznie.

IAR

“Polski paszport wielkich możliwości” czyli co warto wiedzieć o polskim obywatelstwie?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię