Bliźnięta urodzone w różnych latach – „cud kalendarza”

Foto: Twitter @NMCInspires

W noc sylwestrową w amerykańskim stanie Kalifornia, w powiecie Monterey miał miejsce niecodzienny poród bliźniąt.

Jedno z dzieci urodziło się przed północą, drugie – po. Choć bliźnięta przyszły na świat w zaledwie 15 minutowym odstępie ich daty urodzin różnią się aż o rok. Starszy bliźniak, chłopiec Alfrefo urodził się 31 grudnia 2021 roku o 23:45, jego siostra – Aylin przyszła na świat już 1 stycznia 2022 roku – stała się jednocześnie pierwszym narodzonym w powiecie dzieckiem w Nowym Roku.

Jak podaje Natividad Medical Center urodzenia bliźniąt o różnych datach narodzin zdarzają się niezwykle rzadko – „Bliźnięta o różnych urodzinach są rzadkie, a niektórzy szacują, że szansa na urodzenie bliźniąt w różnych latach jako jeden na 2 miliony”. Ich mama – Fatima Madrigal nie kryje radości i zdumienia: „To dla mnie szalone, że są bliźniakami i mają różne urodziny […] Byłam zaskoczona lecz szczęśliwa, że przybyła o północy”. Jak dodaje: „Dopóki dzieci nie dorosną, będą obchodziły urodziny razem. Gdy będą starsze i jeżeli będą chciały świętować urodziny w innych latach, będą mogły o tym zadecydować”. Na Alfreda i Aylin czeka już w domu trójka starszego rodzeństwa – brat i dwie siostry. Najstarszy brat nie może się już doczekać przyjazdu bliźniaków do domu – jest strasznie podekscytowany.

 

dr Ana Abril Arias – lekarz rodzinny z Natividad Medical Center także udzieliła swojego komentarza na Instagramie: „To był zdecydowanie jeden z najbardziej pamiętnych porodów w mojej karierze […] „To była absolutna przyjemność pomóc tym maluchom bezpiecznie dotrzeć tutaj w 2021 i 2022 roku. Cóż za niesamowity sposób na rozpoczęcie Nowego Roku!”

Horoskop na 2022 rok dla wszystkich znaków zodiaku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię