Rekordowa liczba hospitalizacji dzieci z powodu COVID-19

Dyrektor Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom Rochelle Walensky poinformowała, że CDC odnotowuje rekordową liczbę hospitalizacji pediatrycznych z powodu COVID-19. W związku z tym CDC ogłosiła nowe wytyczne dotyczące izolacji dla uczniów, personelu i nauczycieli w celu zachowania nauczania osobistego w szkołach.

Podczas konferencji prasowej Walensky ostrzegła, że hospitalizacje pediatryczne są w najwyższym punkcie od początku pandemii. Dyrektor CDC dodała, że ​​nadal nie jest jasne, czy wzrost ten jest spowodowany większym obciążeniem chorobami w społecznościach dziecięcych czy niższym wskaźnikiem szczepień.

Wzrost zaobserwowano najbardziej u dzieci w wieku poniżej 4 lat, które nie kwalifikują się do szczepienia. „Proszę, aby nasze najmłodsze dzieci, tych, które nie kwalifikują się jeszcze do szczepienia, były otaczane ludźmi zaszczepionymi w celu zapewnienia im ochrony”, powiedziała Walensky. Dodała, że jej prośba „dotyczy domu, żłobka i przedszkola oraz całej naszej społeczności”.

 

Według danych CDC w tygodniu kończącym się 1 stycznia dzieci w wieku poniżej 4 lat miały 4,3 hospitalizacji związanych z COVID-19 na 100 000. Dzieci w wieku od 5 do 17 lat miały tylko 1,1 hospitalizacji na 100 000. Obecnie nieco ponad 50 procent dzieci w wieku od 12 do 17 lat oraz 16 procent w wieku od 5 do 11 lat jest w pełni zaszczepionych.

Dyrektor CDC wyszczególniła również zaktualizowane wytyczne agencji dotyczące kwarantanny i izolacji dla uczniów, personelu i nauczycieli w ramach wysiłków na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobom kiedy szkoły pozostają otwarte.

Nowa polityka skraca okres izolacji po zakażeniu do pięciu dni i dostosowuje szkoły do ​​wytycznych agencji dla pracowników publicznych i służby zdrowia. Jednak Walensky twierdzi, że osoby nie powinni opuszczać izolacji, jeśli nadal wykazują objawy, nawet jeśli minęło pięć dni od ich wystąpienia.

„Jeżeli w piątym dniu nie masz już objawów, wtedy możemy porozmawiać o wychodzeniu z izolacji z założoną maską, ale pierwszą wskazówką jest to, czy nadal doświadczasz objawów choroby czy nie. Nasze wytyczne są bardzo jasne, że nikt nie powinien opuszczać izolacji, jeśli nadal ma objawy”.

Walensky dodała, że wiele szkół zamknęło lub powróciło do wirtualnej nauki po przerwie wakacyjnej z powodu narastających przypadków wariantu Omikron.

„Nasze zaktualizowane zalecenia dotyczące izolacji i kwarantanny oraz nasze wcześniejsze publikacje i ciągła ocena protokołów nauczania w szkołach zapewniają narzędzia niezbędne do ponownego otwarcia tych szkół do nauki osobistej i utrzymania ich otwartych przez resztę roku szkolnego”, powiedziała Walensky.

 

Chiński horoskop na 2022 rok

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię