Waga – charakterystyka znaku zodiaku

Osoba urodzona pod znakiem Wagi zazwyczaj jest niezwykle inteligentna i posiada dość szeroką wiedzę.

Uwielbia dyskusje, w których nie ogranicza jej zakres tematyczny. Potrafi przywoływać informacje przeczytane, czy też usłyszane już dawno temu i „na świeżo” o nich opowiadać.

Chętnie ogląda wiadomości i czyta gazety, nie brakuje jej ciekawych informacji. Wagi są z reguły bardzo towarzyskie, gdziekolwiek się pojawią zawsze znajdują kogoś do rozmowy. Są dowcipne, dyskusje prowadzą w sposób sympatyczny, nawet jeżeli rozmówca ma odmienne poglądy. Takie sytuacje dodatkowo nakręcają Wagę, która kocha słowne docinki, śmiało wyraża swoją opinią, jeśli uda się jej kogoś przy tym zirytować dostarcza jej to sporej radości.

 

Wagi to personifikacja sprawiedliwości oraz dążenia do harmonii, posiadają umiejętność rozpoznawania motywów działania innych ludzi, potrafią również analizować różne sytuacje i wyciągać z nich prawdziwe znaczenie.

W życiu kierują się sprawiedliwością, świetnie sprawdzają się w roli sędziego – zwykle bezbłędnie rozstrzygają spór. Niestety, Waginie przepadają za rozwiązywaniem problemów, chociaż mają do tego wrodzone predyspozycje. Starają się z reguły omijać wszelkie kłopoty szerokim łukiem, nie tolerują trudnych ludzi i nieprzyjemnych sytuacji. Wolą spędzać czas na oddawaniu się przyjemnością, unikają przy tym większych wyzwać. Pragną żyć w spokoju, ciszy i błogiej nieświadomości wobec prawdziwej i okrutnej natury świata.

Istotną cechą Wagi jest dążenie do wewnętrznej harmonii, nigdy nie działa wbrew swoim przekonaniom, stara się podążać za głosem serca – nawet wtedy kiedy wydaje się jej to nieroztropne lub dziwne.

Otoczenie Wagi często ma ją za osobę ekscentryczną będą z zdumionym jej zdecydowanemu postępowaniu. Dzięki cechom swojej osobowości sobą urodzona pod znakiem Wagi świetnie sprawdzi się jako artysta w dowolnej dziedzinie sztuki.

Waga ma skłonność do romansowania, bardzo łatwo się zakochuje i odkochuje. Trudno jest się jej opanować i nie zwracać uwagi na fascynujących ją przedstawicieli płci przeciwnej. Sympatyczna natura sprawia, że szybko zaczyna nawiązywać bliższe relacje – zarówno w gronie znajomych jak i w pracy. Budzi żywe zainteresowanie otoczenia swoją osobą.

Zalety: sprawiedliwość, taktowność, wdzięk, pokojowe nastawienie, romantyczność, dyplomatyczność, gościnność.

Wady: zmienność nastrojów, egoizm, lenistwo, uległość, gadatliwość, niezdecydowanie, próżność.

Nazwa łacińska: Libra.

Kolejność w zodiaku: siódmy.

Żywioł astrologiczny: powietrze.

Jakość astrologiczna: kardynalna.

Planeta rządząca: Wenus.

Szczęśliwe kolory: różowy, żółty, pomarańczowy, niebieski, jasnozielony.

Szczęśliwe kamienie: malachit, diament, opal, szmaragd, jasny szafir, lapis lazuli.

Szczęśliwe rośliny: figowiec pospolity, malwa, aloes.

Szczęśliwe zapachy: róża, fiołek, lilia, mirra, szafran.

Szczęśliwe metale: miedź, stop złota ze srebrem.

Przyjazne kraje: Niemcy, Austria, Chiny.

Miłość

Waga uwielbia być zakochana, jest towarzyska i rozmiłowana w ludziach. Miłość w życiu Wagi tak samo ważna jak towarzystwo innych ludzi. Często zdarza się, że Wagi romansują tylko po to aby poczuć dreszczyk emocji.

Prowadzenie miłosnej gry – niekoniecznie połączonej z seksem jest ich żywiołem. Waga jest osobą pełną sprzeczności – ma nietypowe podejście do stałych związków: z jednej strony marzy jej się wielka miłość, z drugiej strony chce być niezależną i ugina się pod ciężarem obowiązków. Pragnie być szczęśliwą i spełnioną, jednak sama do końca nie wie co tak naprawdę ją uszczęśliwi.

W związku Waga wymaga ciągłej uwagi – zauważania przez partnera, ma ogromną potrzebę spędzania razem czasu. Często trudno sprostać jej oczekiwaniom.

Seks i rozmowa z partnerem są dla Wagi tak samo ważne. Waga jest duszą pełną namiętności i romantyzmu – z wymarzonym partnerem, z którym jest szczęśliwa najchętniej kochałaby się codziennie.

Świetnie zgrana para: Baran, Bliźnięta, Strzelec, Wodnik.

Interesujący związek: Lew, Waga.

Przeciętny, choć dobrze rokujący związek: Byk, Panna, Ryby.

Odradzany związek: Rak, Skorpion, Koziorożec.

Przyjaźń

Wagi słyną z niebywałej zdolności zawierania znajomości przyjaźni, są tolerancyjne wobec swoich przyjaciół, przy tym też życzliwe i wyrozumiałe. Potrafią słuchać, każdy u Wagi znajdzie zrozumienie, wsparcie i pomoc.

Waga nie potrafi powiedzieć „nie”, często brak umiejętności odmowy przyjaciołom dostarcza Wadze sporej ilości kłopotów. Waga jest towarzyska, nie jest zaborcza, zwraca na siebie uwagę otoczenia. Potrafi świetnie się dopasować do otoczenia, wszędzie jest mile widziana.

Finanse

Żaden ze znaków zodiaku nie jest tak odpowiedzialny w kwestiach finansowych jak Waga, która nie znosi niepewności i nie odpuści do tego aby kwestie finansowe w jej życiu pozostawały w nierównowadze.

Niezależnie od wykonywanego zawody troszczy się o bezpieczeństwo swego majątku, nie inwestuje w niepewne przedsięwzięcia, nie wydaje pieniędzy na błahostki. Wagi nie skusi super okazja jeśli dostrzeże choćby najmniejsze ryzyko – bez chwili zawahania odmówi wówczas udziału w inwestycji. Ostrożność wynika przede wszystkim z psychicznej potrzeby komfortu, którą Waga odnajduje w stabilnych finansach.

Wagi nie są z reguły zachłanne, wolą zdecydowanie pewne źródła przychodów. Nie oznacza to jednak, że Waga jest skąpa – ceni bowiem sobie życie w luksusie miewa dość kosztowne nawyki. Co prawda lubi stabilne źródła dochodów, jednak stara się szukać dobrze płatnej pracy – z reguły jej się to udaje. Wagi skłonne są bezpieczeństwa finansowego poszukiwać u partnera z wysokimi dochodami i pokaźnym majątkiem.

Praca

W pracy Waga daje się poznać jako osoba troskliwa i zaangażowana, zawsze kieruje się sprawiedliwością, nie zabiega o nienależne jej honory i zaszczyty. Jeżeli ktoś zasłuży na awans lub podwyżkę bardziej niż Waga, nie będzie ona „kopała dołków”. Wagi nigdy celowo nie wprowadzą w błąd swoich przełożonych.

Dla osób spod znaku Wagi dobry jest każdy zawód – najważniejsze aby był związany z kontaktem z ludźmi; Wagi bardzo trudno zamknąć w biurze, pragnie rozmawiać i wchodzić w liczne konwersacje. Niektóre Wagi będą ciągnęły do stanowisk kierowniczych, z reguły nie są to jednak ich największe pragnienia, aby realizować je za wszelką cenę.

Wagi mają zdolność manipulowania ludźmi – przychodzi im to nadzwyczaj łatwo dzięki zdolnościom interpersonalnym. Zdarza się, że wykorzystują zdolności w karierze, nie narzucają wówczas nikomu swej woli, subtelnie podpowiadają innym jaką ścieżką powinni kroczyć, delikatnie kierują każda osobą aby osiągnąć cel. Kto wpadnie w macki Wagi często nawet nie zauważy, że został zmanipulowany.

 

Świetną zdolność komunikacji z ludźmi Wagi wykorzystują także w kontaktach z kontrahentami i współpracownikami. Doskonale prowadzą rozmowy w taki sposób, aby zrealizować zadanie – nigdy jednak nie czynią tego w sposób nachalny: są taktowne, okazują szacunek dla potrzeb innych ludzi. Swoim klientom Waga daje się poznać jako troskliwy sprzedawca, nie próbuje ich oszukać i wprowadzić w błąd, zawsze stara się znaleźć polubowne rozwiązanie.

Dzięki swemu podejściu do ludzi, Wagi są cenione przez wszystkich związanych z jej pracą.

Najlepsze zawody: agent, grafik, projektant mody, projektant wnętrz, fryzjer, architekt krajobrazu, rzecznik prasowy, dyplomata, redaktor, prawnik, sędzia, przedstawiciel handlowy, pracownik obsługi klienta.

Dom i rodzina

Z Wagą mieszka się przyjemnie i wygodnie, nie powoduje skrepowania swojego partnera – pozwala mu na rozwijanie pasji i na realizację marzeń. Waga to uosobienie łagodności i miłości – taka też jest w życiu rodzinnym.

Wagi pragną aby ich rodzina była szczęśliwa – są gotowe do wielu poświęceń aby im to zapewnić -solidnie dbają o dom, troszczą się o dzieci i partnera; dążą do stworzenia komfortowego otoczenia.

Wagę i jej rodzinę łączy z reguły głęboka więź – jest to unikalne połączenie miłości i przyjaźni. Waga jest najlepszym przyjacielem swoich dzieci oraz życiowego partnera, jest przy tym niekonsekwentna i łatwo można namówić ją do ustępstwa – co jest dość często wykorzystywane. Dzieci często nie mają przed rodzicem znaku Wagi żadnego respektu – „wchodzą jej na głowę”.

Waga ma w życiu rodzinnym jedną wadę – lubi unikać co bardziej nieprzyjemnych obowiązków związanych z zajmowaniem się domem – często nie starcza jej czasu na sprzątanie, pranie czy wyrzucenie śmieci. Na dzieci Wagi często spada więcej obowiązków niż na ich rówieśników.

Waga to urodzony domator, uwielbia estetycznie urządzone wnętrza. Świetnie radzi sobie z prowadzeniem gospodarstwa domowego, dba przy tym o członków rodziny. Uwielbia urządzać wnętrza, kupować lub współuczestniczyć w wyborze mebli i dekoracji. Kocha mieć w domu swój kącik, w którym może oddać się relaksowi. Ceni sobie luksus, zwłaszcza związany z nowymi technologiami ułatwiającymi życie. Wyposażenie domu musi być estetyczne i funkcjonalne.

Zdrowie, odżywianie, aktywność fizyczna

Waga może cieszyć się dobrym zdrowiem pod warunkiem, że nie będzie popadać w skrajności – wszelka równowaga jest kluczem do sukcesu na gruncie zdrowia. Przede wszystkim Wagi powinny ograniczać używki – papierosy i alkohol oraz niezdrowe jedzenie.

Osoby tego znaku mają często osłabione nerki i wątrobę -powinny szczególną troską otaczać te narządy. Bokiem mogą wyjść także Wadze ciągłe przyjęcia, imprezy i bankiety – w końcu organizm może zastrajkować, co może przerodzić się w poważne problemy zdrowotne. Warto słuchać swojego organizmu i odpowiadać na jego potrzeby, dla Wag jest to w szczególności cisza i spokój.

Wagi mają delikatny organizm i powolną przemianę materii – najlepsza jest dla nich umiarkowana dieta bogata w warzywa i owoce. Wagi szczególnie cenią sobie wszelkiego rodzaju egzotyczne potrawy, fascynują je owoce i warzywa z odległych zakątków świata, przychylnym okiem spoglądają także na egzotyczne kuchnie. Chętnie eksperymentują.

Wrodzone w charakter Wagi lenistwo powstrzymuje ją od uprawiania jakiegokolwiek sportu, często stronią od aktywności fizycznej, co najwyżej lubią spacerować.

 

Dzieciństwo i szkoła

Dziecko znaku Wagi to oaza spokoju, chętnie udziela się we wszystkim, wykazuje zdolności przywódcze, często bywa niezdecydowane. Dzieci tego znaku są bardzo roztropne, posiadają dar wymowy, potrafią być jednak kłótliwe. Na co dzień są miłymi, wesołymi i emanującymi radością dziećmi, lubią być w centrum zainteresowania.

W szkole młode Wagi chętnie biorą udział w dyskusji, często z trudem im przychodzi jednak opowiedzieć się po konkretnej stronie – zawsze mają pełno argumentów „za” i „przeciw”. Są leniwe – niechętnie biorą udział w apelach i przedstawieniach, nie uczestniczą w konkursach. Pomimo lenistwa osiągają dobre wyniki w nauce ze względy na jasno podane oczekiwania. Wagi lubią nawiązywać kontakty z innymi dziećmi i przebywać w grupie.

Sławni ludzie spod znaku Wagi

John Lennon, Brigitte Bardot, Alfred Bernhard Nobel, Paulina Maria Bonaparte, Oscar Wilde, Denis Diderot, Le Corbusier, Eminem, Bob Geldof, Maria Dąbrowska, Snoop Dogg, Giuseppe Verdi, Arthur Tatum Jr., Arthur „Art” Blakey vel Abdullah Ibn Buhaina, Miguel de Cervantes y Saavedra, Emilia Clarke, Lena Headey, Rita Hayworth, Romy Schneider, Kate Winslet, Roger George Moore, Katarzyna Cichopek, Katarzyna Cichopek, Will Smith, Timothy Robbins, Mohandas Gandhi, Władimir Putin, Jimmy Carter, Jimmy Carter, Margaret Thatcher, David Cameron, Theresa May.

 

Waga – Horoskop na 2022

 

 

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię