Amegreen – pochodzenie, właściwości i zastosowanie

Amegreen to rzadko spotykany kamień, stanowi wyjątkowe połączenie fioletowego ametystu, zielonego priasolitu oraz białego kwarcu.

Występuje jak dotąd w Namibii w Afryce. Uznawany jest za kamień szlachetny. W niektórych kamieniach dość łatwo jest zobaczyć wyraźne różnie przejścia kolorystyczne, inne nie mają oczywistych pasm kolorów, demonstrują natomiast kolory różnych rodzajów kwarcu.

Poprzez proces ogrzewania zachodzący naturalnie w ziemi, prawdopodobnie związany aktywnością wulkaniczną, fioletowe kryształy ametystu mogą zostać przekształcone w Prasiolit – bardzo często proces przemiany nie kończy się przez co powstaje amegreen.

Amegreen stanowi połączenie trzech wyjątkowych kamieni w jednym:

  • Ametyst pomaga rozwinąć boskie zdolności intuicyjne i psychiczne, uspokaja i wycisza;
  • Prasiolite łączy z sercem na głębokim poziomie, uspokaja i koi emocje;
  • Biały Kwarc, który je łączy emanuje białą energią Boskiego Światła.

 

Kryształy o połączonych kolorach (zielony i fioletowy) będą miały podobną energię, ale jeśli uda ci się uzyskać amegreen z domieszką białego kwarcu przyniesie to wyższe wibracje.

Takie połączenie tworzy wyjątkową synergię amegreenu – może on podnieść nastrój i dodać otuchy. Pomaga zintegrować wyższe energie, emanuje wibracjami miłości i współczucia.

Oczyszcza i harmonizuje pole energetyczne, współpracuje z czakrą serca, trzeciego oka i korony. Łączy kreatywność umysłu z mądrością serca, inspiruje do samodzielności i oryginalności, dodaje również odwagi, redukuje poziom stresu. Odpędza koszmary i zapewnia spokojny sen. Swojemu właścicielowi zapewnia aprobatę i uznanie, wspiera także realizację postanowień i zamierzeń. Wzmacnia także układ odpornościowy, jest pomocny dla jelit; pomoże we wszystkich dolegliwościach związanych z sercem (także tych duchowych – jak np. rany emocjonalne z przeszłości)

W wymiarze duchowości – stymuluje wyższe czakry, może być z powodzeniem wykorzystywany przy medytacji. Polecany jest wszystkim osobom zmagającym się z załamaniem i depresją, przypomina o wiecznej i niepodważalnej sile życiowej.

Amegreen jest zdolny również do stymulowania wizji i zdolności jasnowidzenia, pomaga w interpretacji snów. Kamień daje właścicielowi poczucie wyższej opieki, przekazuje delikatną energię miłości, wzmacnia zdolność do okazywania tego uczucia.

Amegreen można oczyszczać w strumieniu wody i ładować poprzez zakopanie go na przynajmniej jedną dobę w ziemi, dzięki której został połączony.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię