Elon Musk, Elona Musk i przywódca Republiki Czeczeńskiej. Czy to naprawdę się dzieje?

Wygląda na to, że Elon Musk po raz kolejny udowodnił, że nie tylko ma do siebie duży dystans ale również ma poczucie humoru. Inna opcja jest taka, że świat realny pomieszał mu się z wirtualnym.

Jak informawaliśmy wcześniej, Elon Musk wezwał Putina na pojedynek . O ile szczegóły na temat rodzaju pojedynku nie były opisane w propozycji, o tyle wiadomo, że stawką ma być Ukraina.

Brak informacji na czym miałby polegać pojedynek daje duże pole do popisu dla ludzi, którzy uważają Muska za nieudacznika nie dorastającego Putinowi „do pięt”. Jedną z takich osób okazał się Ramzan Kadyrow, przywódca Republiki Czeczeńskiej. Odpowiedział on na „wyzwanie” Elona Muska postawione Władimirowi Putinowi.  Kadyrow najpierw zwrócił się do Muska „Elona” by później dodać, że Amerykanin nie ma szans w starciu z prezydentem Rosji. Ze swojej strony zaprosił go jednak na trening do Czeczenii.

Elon Musk zareagował niemal natychmiast: najpierw zmienił na Twitterze nazwę swojego konta na „Elona Musk” a później podzielił się wiadomością, którą na Telegramie dostał od Ramzana Kadyrowa.

Ramzan Kadyrow: „Elon Musk, dobra rada: nie mierz swojej siły z Putinem. Jesteście w dwóch zupełnie innych ligach. I nie chodzi nawet o sztuki walki. Jak to widzisz? Ty stoisz w czerwonym ringu jako biznessmen i osoba która pisze na Twitterze, a na przeciwko ciebie, w niebieskim ringu Putin, strateg i polityk który inspiruje zachodnie kraje – rozpoczął wiadomość Kadyrow. (…) Musisz napompować mięśnie, by przekształcić się z delikatnej Elony w brutalnego Elona”dodał przywódca Czeczenii

Tym samym Ramzan Kadyrow zaprosił szefa SpaceX na trening w Czeczenii, który miałby składać się z trzech etapów:

  • Szkolenie z obsługi broni w Uniwersytecie Rosyjskich Służb Specjalnych która pokonała amerykańskie służby specjalne w 2015 r.
  • Nauka sztuk walki w klubie Akhmat Fight Club
  • Szkolenie z „amerykańskiego czarnego PR-u” u państwowego nadawcy czeczeńskiego w Groznym gdzie dowiesz się jak sterować mediami społecznościowymi dla własnej korzyści.

Elon Musk odpowiedział w swoim stylu:

 

„Dziękuję za ofertę, ale tak doskonałe szkolenie dałoby mi zbyt dużą przewagę. Jeśli (Putin) boi się walczyć, zgodzę się używać tylko lewej ręki i nie jestem nawet leworęczny.

Elona.”

Zabawa zabawą, ale Elon chyba zapomniał na chwilę, że świat wirtulany znacznie różni się od realnego.

ZSS

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię