MASAŻ – czy warto go robić psu?

Psy uwielbiają głaskanie czy drapanie, ale podobnie jak ludzie, uwielbiają masaże.

To przyjemne spa może korzystnie wpłynąć na zdrowie psychiczne i fizyczne naszego czworonoga.

Dlaczego warto masować psa?

  • zmniejszacie stres i niepokój wyciszając pupila, np. podczas burzy, czy fajerwerków.
  • zwiększacie krążenie. Sprawdza się przed aktywnością, jako rozgrzewka przed treningiem. Poprawia ukrwienie stawów, mięśni i nerwów. Może pomóc zapobiec kontuzjom. 
  • zmniejszacie dyskomfort. Starsze psy, po większej aktywności mogą odczuwać ból po wysiłku. Masaż pomoże złagodzić ten problem.
  • delikatne ugniatanie stawów może uśmierzyć ból, jeśli są obolałe. Jeśli pupil odsuwa się, lub warczy, po prostu przestań to robić.
  • wzmacniacie więź z właścicielem, a to ogromny plus!

 

Do masażu najlepiej zabierzcie się, po spacerze, kiedy pies będzie wybiegany i trochę odpocznie. Kolistymi ruchami delikatnie uciskajcie czoło i czubek głowy, masujcie też uszy Masaż prowadzi się aż do ogona, przesuwając ręce wzdłuż linii kręgosłupa.

Nie zapominajcie o klatce piersiowej i brzuchu, czyli generalnie miejscach, które sprawiają pupilowi przyjemność. Nie naciskamy prosto na kości Jeśli czujecie, że Waszemu psu się to podoba, zwiększacie delikatnie nacisk.

Jeżeli wydaje Wam się, że pupil ma jakiś obrzęk i odczuwa ból, przestańcie kontynuować masowanie tych okolic

Ważne, abyśmy wykonując masaż byli zrelaksowani, ponieważ jak dobrze wiecie, psy świetnie wyczuwają i chłoną nasze emocje.

Więcej porad możesz zobaczyć tutaj 

IK

Czy pies potrafi się do nas uśmiechać?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię