Polscy weterani z ośmioma medalami na Igrzyskach Invictus Games

Fot. Twitter @SztabGenWP

Polska drużyna weteranów z ośmioma medalami na Igrzyskach Invictus Games.

Zawody dla poszkodowanych w misjach wojskowych żołnierzy odbywają się w tym roku w Hadze. Wśród ośmiu zdobytych przez Polaków medali jest ten najważniejszy, czyli złoto w siatkówce na siedząco.

Z polską drużyną jest w Hadze dyrektor Centrum Weterana major Katarzyna Rzadkowska. W rozmowie z IAR powiedziała, że medale zdobyte na tegorocznych zawodach to olbrzymi progres polskiej drużyny. W poprzednich rozgrywkach w Sydney nasi weterani nie stanęli ani razu na podium. Major Rzadkowska dodała, że medale nie są jednak najważniejsze w Invictus Games. Tu liczy się przede wszystkim atmosfera, możliwość zdrowej rywalizacji oraz wsparcie rodzin, jakie czują weterani.

Zawody dla weteranów odbywają się po raz piąty. Organizuje je fundacja Invictus Games, którą założył książę Harry. Głównym celem igrzysk jest promowanie sportu, jako skutecznej rehabilitacji pokrzywdzonych w misjach wojskowych żołnierzy.

W tegorocznych rozgrywkach w Hadze bierze udział kilkuset zawodników z całego świata. Rywalizują w dziesięciu dyscyplinach. Polska wysłała do Hagi dwudziestu sportowców-weteranów.

IAR

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię