15 zastosowań wody utlenionej (nadtlenku wodoru)

Ten nieorganiczny związek chemiczny jest roztworem powszechnie stosowanym i gromadzonym przez preppersów i survivalistów. Jest podstawowym produktem w każdej apteczce, zabija bakterie, chroni przed infekcjami, wybiela zęby, usuwa plamy.

Oto 15 ciekawych i niekonwencjonalnych zastosowań nadtlenku wodoru:

1. Umyj lodówkę

Spryskaj wnętrze nadtlenkiem wodoru, aby ją dobrze wyczyścić. Pozwól mu nasiąknąć, a następnie po kilku minutach wytrzyj czystą szmatką, aby pozbyć się resztek jedzenia i plam.

2. Umyj owoce i warzywa

Usuń brud, wosk i inne zanieczyszczenia z owoców i warzyw, spryskując je wodą utlenioną. Pozostaw spray na kilka minut, a następnie spłucz zimną wodą.

 

3. Dezynfekuj deski do krojenia

Surowe mięso i inne produkty spożywcze krojone na deskach do krojenia mogą doprowadzić do pozostawienia zarazków i bakterii. Dlatego deski należy regularnie czyścić. Spryskanie ich nadtlenkiem wodoru dokładnie je wyczyści.

4. Dezynfekuj zabrudzone gąbki i szmatki do naczyń

Brudne ścierki i gąbki namocz, aby je dobrze zdezynfekować. Najskuteczniejszym sposobem na to jest zanurzenie ich w nadtlenku wodoru na maksymalnie 30 minut, aby zapewnić ich dokładną dezynfekcję.

5. Wyczyść toaletę

Wystarczy wlać 1 do 2 filiżanek 3% nadtlenku wodoru do muszli klozetowej i pozostawić do namoczenia przez 30 minut.

6. Wyczyść lustra i inne powierzchnie szklane

Brudne lustra i powierzchnie szklane mogą być trudne do czyszczenia. Spryskaj je wodą utlenioną. Spowoduje to poluzowanie brudu i osadu.

7. Usuń pleśń

Standardowy 3% nadtlenek wodoru jest tak skuteczny w eliminowaniu zarodników pleśni. Wyeliminuj pleśń z domu lub biura, wlewając nierozcieńczony 3% nadtlenek wodoru do butelki z rozpylaczem. Spryskaj, aż powierzchnia zostanie całkowicie nasycony. Pozostaw roztwór na 10 minut przed wyszorowaniem gąbką.

 

8. Usuń osad z mydła

W wannie gromadzą się osady z mydła i brud, a także inne plamy, które mogą być trudne do usunięcia. Aby ułatwić czyszczenie, najpierw spryskaj wannę wodą utlenioną. Pozostaw na około 30 minut.

9. Popraw kiełkowanie nasion

Zarodniki grzybów mogą utrudniać kiełkowanie nasion. Zarodniki można usunąć i poprawić kiełkowanie, mocząc nasiona w wodzie utlenionej.

10. Usuń brud z nawilżaczy

Nadtlenek wodoru można stosować do czyszczenia nawilżaczy poprzez dodanie 1 do 2 płynu do wody.

11. Usuń nieprzyjemne zapachy z tkanin

Aby usunąć nieprzyjemne zapachy i odświeżyć tkaninę, namocz ją w mieszance nadtlenku wodoru i białego octu.

12. Usuń plamy z tkanin

Aby usunąć plamy takie jak kawa, wino, krew i pot, wymieszaj dwie części nadtlenku wodoru z jedną częścią detergentu do naczyń. Mieszanina powinna być aplikowana tylko na plamy. Nadtlenek wodoru może wybielić niektóre tkaniny o ciemniejszym kolorze, dlatego należy zachować ostrożność podczas korzystania z tej metody.

13. Dezynfekuj szczoteczkę do zębów

Szczoteczki do zębów powinny być regularnie dezynfekowane. Jednym ze sposobów na to jest moczenie ich w wodzie utlenione. Nadtlenek wodoru pomoże zabić bakterie i zarazki.

14. Zmiękcz odciski na stopach

Aby zmiękczyć odciski na stopach, namocz stopy w równych częściach nadtlenku wodoru i ciepłej wody.

15. Łagodzenie bólu zęba

Wypłucz jamę ustną mieszanką nadtlenku wodoru i oleju kokosowego, aby złagodzić ból zęba.

20 niecodziennych zastosowań Coca Coli

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię