Kreml planuje utworzyć na terytorium Ukrainy „Południową Ruś”

Kreml rozważa scenariusz utworzenia na ukraińskich terenach okupowanych przez rosyjskie siły pseudorepubliki o nazwie „Południowa Ruś”.

W dokumencie zatytułowanym „Manifest Południoworuskiej Rady Ludowej” napisano, że ​​po obaleniu „prezydenta wybranego zgodnie z prawem” w 2014 roku ukraińskie państwo „utraciło legitymację w granicach Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej”.

Autorzy dokumentu zaznaczyli, że tak zwana „Południowa Ruś” jest spadkobierczynią Rusi Kijowsko-Nowogrodzkiej, tak zwanej „Nowej Rosji Katarzyny Wielkiej”, ZSRR i „Siczy Zaporoskiej Tarasa Bulby”, który w rzeczywistości jest fikcyjną postacią stworzoną przez Mikołaja Gogola. Prawosławie nazywa się w manifeście podstawą kultury i tożsamości, a język ukraiński – dialektem.

Dokument został stworzony prawdopodobnie 16 kwietnia Przez Romana Romanowa – wiceprezesa Centralnego Komitetu Wykonawczego Partii „Jedyna Rosja”. Manifest nie określa, na jakim ukraińskim terytorium planowane jest utworzenie tzw. „Południowej Rusi”.

IAR

Co oznacza tajemnicza „Z” na czołgach rosyjskich? Gdzie jeszcze można znaleźć te oznaczenia?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię