Domowe sposoby na walkę z mrówkami

Mrówki w domu chyba nikogo już nie dziwią, szczególnie latem. Jednak jak pozbyć się ich z mieszkania? Co zrobić, żeby ten problem nie powracał? Przedstawiamy kilka sprawdzonych domowych sposobów!

Skąd biorą się mrówki w domu?

Wiele z nas z pewnością musiało borykać się z tym problemem w przeszłości. Jednak skąd mrówki biorą się w naszych mieszkaniach? Odpowiedź jest prosta. Mrówki szukają ciepłego kąta z łatwym dostępem do jedzenia. Nasze domy często okazują się naszym idealnym miejscem dla nich. Wchodzą one przez drzwi, okna, a nawet niewielkie szczeliny w ścianach, na przykład przy oknach czy innych uszczelkach. Jednak co zrobić, żeby się ich pozbyć?

 

Domowe sposoby na walkę z mrówkami

Walkę z mrówkami należy zacząć od odnalezienia ich gniazda. Będzie to po prostu miejsce, w którym zobaczymy ich najwięcej. Mówi się, że skutecznym sposobem pozbycia się ich jest zalanie takiego gniazda wrzątkiem. Do takiej wody możemy też dodać mydło lub sok z cytryny. Wydaje się, że te sposoby są dosyć brutalne, ale z pewnością przyniosą pożądany skutek.

Do pozbycia się mrówek możemy też wykorzystać pokrzywę lub miętę. Mają one nieprzyjemny dla tych owadów zapach, który będzie je odstraszał. Możemy użyć prawdziwych roślin, które kupimy w wielu supermarketach lub sklepach zielarskich, lub olejków eterycznych. Ten sposób będzie zdecydowanie delikatniejszy, więc możemy go wykorzystać, jeśli nie chcemy likwidować gniazda tak, jak opisaliśmy to powyżej.

Warto też pamiętać, żeby nie zostawiać jedzenia na wierzchu, bo będzie to coś, co zdecydowanie przyciąga mrówki, szczególnie jeśli zostawimy owoce lub miód. W ten sposób zapobiegniemy też powrotom tego problemu.

Sposoby ze sklepu

Jeśli jednak wymienione domowe sposoby nie podziałają, zawsze możemy wykorzystać metody ze sklepu. W ofercie dostępne jest wiele pułapek i trutek, które również pozwolą nam pozbyć się mrówek z mieszkania. Warto jednak zacząć od tych delikatniejszych, domowych sposobów na walkę z mrówkami.

Sekrety dobrego ogrodnika

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię