Masz problem z zasypianiem? Dzięki tej metodzie zaśniesz w 2 minuty!

Problemy ze snem dotykają wielu z nas i mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Kiedy jesteśmy niewyspani, funkcjonujemy znacznie gorzej niż zazwyczaj, wydłuża się również czas reakcji.

Bezsenność problemem naszych czasów

Z bezsennością zmaga się coraz więcej ludzi na całym świecie. Dotyka to różnych grup wiekowych i osób zajmujących się różnymi zawodami. Problem ten może prowadzić do chronicznego zmęczenia, które obniży naszą produktywność w ciągu dnia.

Możemy też mieć kłopoty ze skupieniem uwagi i koncentracją. Bez snu, nasz mózg nie ma czasu na regenerację, która jest mu niezbędna po całym dniu intensywnej pracy. Przez to możemy mieć niemal pewność, że następnego dnia będzie on funkcjonował znacznie gorzej.

Jeśli borykasz się z tego rodzaju problemami, przetestuj metodę amerykańskiej marynarki wojennej. Została ona opracowana po wybuchu II Wojny Światowej, żeby ułatwić żołnierzom odpoczynek i szybciej przygotować ich na kolejny dzień na froncie. Jak działa ta metoda?

Zaśnij w mniej niż 2 minuty z metodą marynarki wojennej

Metoda ta jest stosunkowo prosta w implementacji, ale może wymagać nieco praktyki, zanim zacznie działać tak szybko, jakbyśmy tego chcieli. Można przedstawić ją w pięciu prostych krokach. Oto one:

1. Połóż się do łóżka. Rozluźnij wszystkie mięśnie Twojej twarzy i głowy. Musisz skupić się na poszczególnych mięśniach i każdemu z nich poświęcić kilka sekund.
2. Opuść ramiona i ręce. Rozluźnij mięśnie Twojej szyi, ramion i rąk. Rób to stopniowo i powoli. Możesz zacząć od jednej ręki, a później przejść do drugiej, jeśli jest to dla Ciebie łatwiejsze.
3. Następnie, przejdź do swojego tułowia i także go rozluźnij. Wypuść powietrze z płuc. Mięśnie Twojej klatki piersiowej będą pracować mimo wszystko, bo działa na nie fakt, że oddychasz, ale postaraj się wyobrazić sobie, że one również się rozluźniają.
4. Rozluźnij swoje nogi. Zacznij od góry, od ud i przejdź powoli do łydek. Skup się na każdym mięśniu w Twoich nogach.

5. Wykonując poszczególne kroki postaraj się nie myśleć o niczym. Skup się tylko na mięśniach swojego ciała i nad tym, jak je rozluźniasz. Na początku może to nie być proste, ale jeśli poćwiczysz tę praktykę kilka nocy z rzędu, odrzucenie wszelkich myśli stanie się znacznie łatwiejsze. Jeśli masz z tym duże problemy, możesz wyobrazić sobie jakieś relaksujące miejsce. Pomyśl o tym, że jesteś na plaży, lub leżysz w ogrodzie na hamaku. Skup się na szczegółach tej scenerii i nie pozwól swoim myślom odpłynąć.

To już wszystkie kroki, jakie musisz zrobić, żeby zasnąć w mniej, niż dwie minuty! Nie poddawaj się, jeśli nie uda Ci się za pierwszym razem. Spróbuj ponownie następnego dnia i w końcu uda Ci się wytrenować swój mózg tak, jak robią to amerykańscy żołnierze. Powodzenia!

19 porad na skuteczne organizowanie przestrzeni w domu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię