Czy kupowanie rzeczy używanych przenosi energię z osoby na osobę?

Od dłuższego już czasu panuje moda na kupowanie używanych przedmiotów, w tym ubrań.

Na portalach społecznościowych powstało już mnóstwo specjalnych grup, na których można sprzedać i kupić używane rzeczy. Morrnah Nalamaku Simeona jako pierwsza spisała i przekazała stare nauki hawajskie Zachodowi. Wiele miejsca poświęciła w swych opisach przedmiotom, które zmieniają właściciela.

Według niej wraz z przedmiotami podróżuje energia, jeśli więc w domu zaczyna dziać się coś złego, warto sprawdzić co nowego i skąd do nas trafiło. Kobieta zajmowała się uzdrawianiem domów, w których dochodziło do różnych nieszczęśliwych zdarzeń. Jej technika opierała się przede wszystkim na poszukiwaniu przedmiotów ze złą energią. Podobnie też ezoterycy europejscy przywiązują znaczną wagę do podążającej za używanymi rzeczami energii. Zgodnie z ich zdaniem, używanie rzeczy po kimś nieznajomym może być pechowe dla nowego właściciela, warto więc pozbyć się złej energii.

 

Ma to szczególne znaczenie w ostatnim czasie, kiedy wiele osób lubi kupować używane ubrania w tzw. ciucholandach, gromadzić antyki kupowane na pchlich targach czy antykwariatach, nosić biżuterię po babci lub cioci czy pożyczać ciuchy od koleżanek. Współcześnie mało kto jednak wierzy, że używana rzecz gromadzi w sobie jakąkolwiek energię – dobrą lub złą. Dobra energia przynosi szczęście i powodzenia, negatywna przynosi pecha i niesie za sobą różne nieszczęścia.

Jak dowodzą metafizycy – wiele używanych przedmiotów posiada wewnętrzną energię, która jest niezgodna z naszą własną. Rzeczy te wibrują negatywną energią sprowadzając liczne kłopoty, w tym problemy ze zdrowiem. Negatywne energie mogą zapanować nad emocjami i je zanieczyszczać bądź zniekształcać.

Najczęściej energia przenoszona jest w odzieży, obuwiu, biżuterii i przedmiotach użytku codziennego i osobistego. Energię przenosić mogą nawet nasze własne rzeczy, kiedy powracamy do domu po ciężkim dniu w pracy lub spotkaniu z nieprzyjazną osobą. Zdolność do emitowana wibracji, które mogą zakłócać naszą energię, samopoczucie i nastrój mają nawet materiały, z których wykonane są rzeczy oraz ich kolory.

 

Ezoterycy uważają, że niektóre materiały szybciej i łatwiej pochłaniają energię i tym samym ją przenoszą. Wielu dopatruje się wpływu tej teorii na religie – szaty wykorzystywane w wielu religiach przeważnie wykonane są z lnu lub bawełny i posiadają kolory: biały, pomarańczowy, niebieski i żółty – wszystkie mają zdolność do pochłaniania pozytywnych wibracji wszechświata i odrzucania negatywnej energii. Największą zdolność do pochłaniania negatywnej energii mają ubrania zużyte i podarte.

Jak oczyszczać ubrania z negatywnej energii?

Na pocieszenie zaczniemy od informacji, że energii znajdującej się w rzeczach można się pozbyć. Jednym z najprostszych sposobów jest umieszczenie ich w wodzie z duża ilością gruboziarnistej soli lub soli morskiej – należy je pozostawić na kilka godzin, najlepiej na całą noc, a potem wyprać. Jeżeli nie są to ubrania można po zabiegu je po prostu przemyć – oczywiście pod warunkiem, że nie są to np. rzeczy elektroniczne.

Podczas prania rzeczy można dodać kilka kropel amoniaku, który oprócz zdolności do usuwania energii posiada również właściwości odplamiające. Do ubrań i wszelkich rzeczy stosować można kadzidełka i za ich pomocą okadzać przedmiot, który chcemy oczyścić – ten sposób świetnie sprawdza się przy różnego rodzaju biżuterii i amuletach. Ezoterycy zastrzegają, że jeżeli dana rzecz spowodowała poważne kłopoty lub nieszczęścia należy się jej kategorycznie pozbyć – najlepiej ją spalić.

Aby zabezpieczać się przed wpływem negatywnej energii można wykorzystywać amulety. Warto jednak wiedzieć, ze posiadają one ograniczoną pojemność – stąd należy je regularnie oczyszczać. Najlepiej zabieg oczyszczenia wykonać poprzez włożenie amuletu do szklanego naczynia i zasypanie 1/3 jego objętości solą, następnie słoik dopełniamy zimną wodą. Oczyszczenie najlepiej jest wykonać wieczorem, przed pełnią księżyca, po czym naczynie wraz z amuletem wynosimy na noc na dwór, tam gdzie padają promienie Księżyca. Ważne jest, aby zabrać amulet przed pojawieniem się pierwszych promieni słońca.

Zabieg ten, choć skuteczny, nie może zostać zastosowany do wszystkich amuletów – niektórym sól może zaszkodzić. Wówczas należy oczyścić je za pomocą kadzidła z drzewa sandałowego, które podczas spalania emituje wysokie wibracje. Wibracje te mają związek z oczyszczaniem i uzdrawianiem, warto wspomnieć, że sproszkowane drzewo sandałowe można także rozsypywać w każdym kącie domu aby oczyścić go z negatywnej energii.

Amulet należy siedmiokrotnie obrócić nad kadzidłem, podobnie też wynosimy go na światło Księżyca w noc pełni i zabieramy do domu przed wschodem słońca. Rytuał oczyszczania należy wykonywać regularnie – najlepiej raz w miesiącu.

40 rzeczy, które są złodziejami czasu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię