Ocena kredytowa powyżej 800 – jak ją zdobyć

Bardzo dobry lub doskonały wynik oceny kredytowej może otworzyć drzwi do otrzymania najlepszych ofert i stawek finansowania dostępnych na rynku w przypadku kredytu hipotecznego, pożyczki na samochód czy też warunków karty kredytowej.

Podczas gdy kredytodawcy biorą pod uwagę różne czynniki przy rozpatrywaniu wniosku o kredyt lub pożyczkę, doskonała ocena kredytowa oznacza, że mamy duże szanse na uzyskanie zgody na pożyczkę i inne produkty kupowane na kredyt na dobrych warunkach.

Badania pokazują, że osoby z wynikami powyżej 800 punktów przede wszystkim płacą rachunki na czas, co miesiąc, miesiąc po miesiącu. Również średnie limity kredytowe wśród osób z wynikiem 800+ wynoszą ponad 71 000 USD, ale osoby te wykorzystują tylko około 5% tego limitu co miesiąc.
Dla porównania, przeciętny Amerykanin ma w swojej historii kredytowej około sześciu opóźnionych płatności za rachunki i wykorzystuje około 35% średniego limitu kredytowego każdego miesiąca.

Ocena kredytowa 800 plus jest często uważana za bardzo dobrą, a nawet doskonałą. Nie ma dokładnej formuły na uzyskanie doskonalej oceny kredytowej. Jest natomiast kilka zasad i czynników, które większość osób z oceną kredytową powyżej 800 przestrzega i wprowadza w życie.

Oto kilka wskazówek wartych zapamiętania jeśli chcesz dołączyć do klubu 800 plus:

Historia płatności

Osoby z wynikami powyżej 800 mają w 100% terminową historię płatności, co oznacza, że ​​nie przegapili ani jednej płatności w ciągu czterech lat historii płatności zgłoszonych w ich raportach kredytowych.
Nawet jedna spóźniona płatność może spowodować, że twoja ocena kredytowa gwałtownie spadnie. Dlatego warto jest skonfigurowanie automatycznej płatności dla wszystkich rachunków.

Niskie wykorzystanie kredytu

Biura kredytowe obniżą Twój wynik, jeśli wskaźnik wykorzystania kredytu stanie się zbyt wysoki i ogólnie zaleca się użycie mniej niż 30% dostępnego kredytu w dowolnym momencie.

 

Zdrowa mieszanka kredytowa

Biura kredytowe również lubią widzieć mieszankę produktów zadłużenia – karty kredytowe, dług hipoteczny, finansowanie samochodu.
Istnieją dwa rodzaje kredytu: odnawialny i ratalny.
Kredyt ratalny ma ustaloną datę końcową z serią płatności należnych co miesiąc. Pożyczki ratalne obejmują kredyty hipoteczne, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i pożyczki osobiste.
Kredyt odnawialny nie ma określonej daty zakończenia ani ustalonego salda. Zamiast równo rozłożyć saldo przez pewien okres czasu, co miesiąc należna jest minimalna płatność. Konsumenci mogą płacić więcej niż minimum, ale nie są do tego zobowiązani. Karty kredytowe są najczęstszym rodzajem kredytu odnawialnego. Innym typem jest linia kredytowa pod zastaw domu (HELOC).

Długość linii kredytowej

Dużym czynnikiem w punktacji kredytowej jest coś, co nazywa się sezonowaniem, co oznacza wiek aktywnych kont, które dana osoba ma na swoich kontach. Im starsze aktywne konto, tym wyższy wynik, ponieważ pokazuje zdolność do utrzymywania udanych relacji z pożyczkodawcą lub wierzycielem przez okres lat. Osoby z wynikami powyżej 800 punktów mają długą historię kredytową – średnio niecałe 22 lata, a średnia długość otwartej karty kredytowej około 8 lat. Dlatego nawet jeśli nie używasz karty nie zamykaj konta.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię