Akcja #bezprzedawNIEnia w mediach społecznościowych. Wielka popularność hasła

Fot. Twitter @AC_Sobol

W związku z rocznicą wybuchu II WŚ oraz publikacją raportu o stratach poniesionych przez Polskę, otwierającą nowy rozdział w kwestii dochodzenia reparacji ze strony Niemiec, w internecie ogromną popularnością cieszy się hashtag #bezprzedawNIEnia.

Polska dyplomacja jest gotowa do pojęcia działań związanych z raportem dotyczącym strat wojennych podczas drugiej wojny światowej. Raport został dziś zaprezentowany na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

W związku z publikacją raportu Polskie Radio uruchomiło serwis specjalny #bezprzedawNIEnia poświęcony uzyskaniu reparacji wojennych. Hasło to cieszy się również dużą popularnością w mediach społecznościowych.

Do akcji dołączyły instytucje rządowe. Wpisy na Twitterze opatrzone komentarzem #bezprzedawNIEnia oraz przygotowane specjalnie ilustracje zamieściły m.in. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Sprawiedliwości czy Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
Akcję #bezprzedawNIEnia wspiera też wielu polityków oraz wiele instytucji związanych z historią i kulturą – Archiwum Akt Nowych IPN, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Instytut Pileckiego, Fundacja PFN, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Muzeum POLIN – ale nie tylko, bo też np. Państwowa Straż Pożarna.

Także indywidualni użytkownicy mediów społecznościowych, korzystając z hasztagu #bezprzedawNIEnia, przypominają, że kwestia reparacji wojennych nie została przez Niemcy rozliczona.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię