Ameryka po polsku. Jesteś u siebie

Witaj na portalu Amerykapopolsku.com. To Twoje miejsce w internecie. Miejsce, które jest sumą doświadczeń jego twórców. Po tysiącach burz mózgów, które nie zawsze, jak w piosence zespołu Budka Suflera, kończyły się spokojem, wypływamy na szerokie fale. Choć gdyby pójść tokiem myślenia Dawida Podsiadły to „nie ma fal”.

Spotkania z przyjaciółmi można podzielić na dwie kategorie: te konstruktywne i te niekonstruktywne. I wcale nie chodzi tu o alkohol; co więcej żaden rodzaj spotkania nie wyklucza (ani nie zakłada) spożywania alkoholu. Po którymś  z kolei (spotkaniu) postanowiliśmy stworzyć zupełnie nową jakość w polonijnym internecie. Jakość, która jest dla wszystkich – bez względu na sympatie i antypatie polityczne, upodobania kulinarne, muzyczne, bez względu na światopogląd i punkt widzenia. Amerykapopolsku.com to początek medialnego projektu, który, i tu brakuje odpowiedniego słowa, zrzeszy (źle się kojarzy), scali (nie każdy jest elektronikiem), połączy (o, to dobre) Polaków na całym świecie. A zaczynamy od Stanów Zjednoczonych.

Amerykapopolsku.com to nie tylko słowo pisane. To także radio i telewizja. Będzie można nas słuchać, jak nie będzie można akurat czytać i będzie można nas oglądać, co nie wyklucza czytania i słuchania.

Każdy może zostać częścią Amerykapopolsku.com. Każdy może opowiedzieć innym swoją Amerykę. Każdy może pomóc innym w jej odkrywaniu. Na nowo, od nowa albo pierwszy raz.

Zosia, Robert, Daniel, Paweł i Mariusz. Z pierwszych liter naszych imion trudno ułożyć jakieś słowo. Sprawdziliśmy.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię