Ameryka po polsku leci na Saharę!

Dwoje polskich sportowców – Joanna Dądelewska i Karol Sobociński już w poniedziałek poleci na Runmageddon Sahara 2019. To ekstremalny bieg, w którym co roku biorą udział najlepsi sportowcy z całego świata. Joanna i Karol pobiegną w barwach Ameryki po polsku.

Dla Karola Sobocińskiego to będzie kolejna sportowa potyczka z pustynią:

– Zapisując się na ten event miałem wiele obaw, wiedziałem, że mam przed sobą wiele pracy, ale chciałem tam być i tworzyć historię, która bez wątpienia zapisała się w sercach uczestników. Już na lotnisku wiedziałem, że to nie będzie tylko kolejny bieg. Będzie to pierwszy taki bieg a ja i ponad 40 innych osób będziemy w tym uczestniczyć – relacjonuje ubiegłoroczny Runmageddon.

I dodaje: – Pierwszy, ponad trzydziestokilometrowy etap, prowadził przez kamienistą pustynię, przeplatającą się z oazami i wioskami, których mieszkańcy kibicowali nam, a dzieci zbijały piątki. Górzysty surowy teren pokonywany w palącym słońcu był koszmarem, pustka i kamienie pod stopami, suche powietrze, biegliśmy w nieznane, niosła nas adrenalina. Pierwszy etap zakończył się ogromnym sukcesem mimo kilku technicznych problemów, z którymi nie poradziłbym sobie bez pomocy przyjaciela, który ciagle motywował mnie do biegu.

Tegoroczny bieg wystartuje 11 marca i potrwa 6 dni. Dla Joanny Dądelewskiej będzie to pierwsza wyprawa na Saharę.

Przed naszymi zawodnikami 120 km sportowego wyzwania. Runmageddon będziemy relacjonować na Amerykapopolsku.com.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię