Antyrasistowskie szkolenie pracowników Coca- Coli. „Mniej biali pracownicy”

Do sieci trafiły zdjęcia z obowiązkowego szkolenia w firmie Coca-Cola. Znalazły się w nim prośby do personelu, aby był „mniej biały”- donosi portal OutKick.

Antyrasistowski program szkoleniowy, który ujrzał światło dzienne za sprawą anonimowego informatora z koncernu Coca – Coli zawiera slajdy z prośbą do personelu, aby był „mniej biały”. Co to oznacza w praktyce? Zgodnie z wyjaśnieniem, należy być mniej aroganckim, mniej pewnym siebie, mniej defensywnym i bardziej pokornym. Zdjęcia do sieci wrzuciła aktywistka Karlyn Borysenko.

„W Stanach Zjednoczonych i innych zachodnich krajach biali ludzie są socjalizowani, aby czuć, że są z natury lepsi, ponieważ są biali” – czytamy na jednym ze slajdów. „Badania pokazują, że dzieci w wieku od 3 do 4 lat uważają, że lepiej jest być białym”.

 

Po publikacji Coca-Cola stanęła w obliczu krytyki i sprzeciwu o antybiałą retorykę. Firma potwierdza, że antyrasistowskie szkolenia dla pracowników będą prowadzone: „Chodzi nam o zbudowanie wyjątkowego miejsca pracy” – pisze „Newsweek”. Przedstawiciel koncernu, zauważa jednak, że „wideo krążące w mediach społecznościowych pochodzi z publicznie dostępnej serii LinkedIn Learning”

„Nasz globalny program nauczania Better Together jest częścią planu nauki, który ma pomóc w budowaniu integracyjnego miejsca pracy” – brzmi oświadczenie. „Szkolenie obejmuje dostęp do LinkedIn Learning na różne tematy, w tym dotyczące różnorodności i sprawiedliwości.”

AL

źródło: Newsweek, outkick.com

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię