Biden ostrzega Putina. Czy to odniesie jakiś skutek? (video)

Fot. Twitter @POTUS

Amerykański prezydent ostrzegł rosyjskiego przywódcę przed użyciem w Ukrainie broni masowego rażenia.

Joe Biden zapytany w wywiadzie telewizyjnym o konsekwencje przekroczenia przez Rosję tej granicy, odparł: – Staną się na świecie pariasem bardziej niż kiedykolwiek wcześniej odnosząc się do Rosji jako państwa.

 

W programie „60 minutes” na antenie CBS News dziennikarz Scott Pelley rozmawiał z prezydentem Bidenem o ostatnich sukcesach armii ukraińskiej na polu bitwy, skuteczniej kontrofensywie i odzyskiwaniu kolejnych, wcześniej zajętych przez Rosjan terytoriów, oraz niebezpieczeństwach, jakie mogą się z tym wiązać.

 

Gdy Ukraina odnosi sukcesy na froncie, Władimir Putin staje się coraz bardziej zakłopotany i popychany w róg. Zastanawiam się, panie prezydencie, co by mu pan powiedział, gdyby rozważał użycie broni chemicznej lub taktycznej broni nuklearnej – zapytał Pelley.

Nie rób tego. Nie rób tego. Nie rób tego – powtórzył trzykrotnie Joe Biden. Po czym dodał – To zmieniłoby oblicze wojny w Ukrainie na coś, co nie wydarzyło się od II wojny światowej – ostrzegł.

 

 

Naciskany przez prowadzącego stwierdził, że nie wyjawi konsekwencji jakie poniósłby w takim przypadku cały reżim putinowski i Rosja w ogóle, ale że byłyby one bardzo poważne.

MT

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię