Biden rozczarowany decyzją OPEC+

Fot. Twitter @POTUS

Prezydent Joe Biden powiedział, że jest rozczarowany decyzją OPEC+ o zmniejszeniu produkcji ropy naftowej o dwa miliony baryłek dziennie. Amerykański przywódca poinformował, że poszukuje alternatywnych rozwiązań dla zwiększenia podaży ropy naftowej na światowe rynki.

 

O reakcję na decyzję OPEC+ o ograniczeniu produkcji ropy Joe Biden został zapytany przed odlotem helikopterem Marine One z południowego trawnika Białego Domu. „Jestem rozczarowany. Jest wiele alternatywnych możliwości, ale jeszcze nie podjęliśmy decyzji” – odpowiedział Biden.

Doradca prezydenta USA do spraw ekonomicznych Brian Deese nie chciał ujawnić, jakie opcje rozważa Biały Dom. Wspomniał jedynie o możliwości uwolnienia dodatkowych zapasów ropy z rezerw strategicznych Stanów Zjednoczonych. Deese podkreślił, że wszelkie opcje „są na stole”.

Dziennik Wall Street Journal poinformował, że administracja Bidena rozważa złagodzenie sankcji na eksport ropy z Wenezueli. Biały Dom zaznacza jednak, że możliwe jest to jedynie wówczas, gdy rząd Maduro podejmie konstruktywne kroki w kierunku demokratyzacji.

 

Równocześnie Kongres rozważa rozwiązania, które zmniejszą kontrolę OPEC nad cenami paliw. Demokratyczny kongresman Tim Malinowski zapowiedział nawet złożenie projektu ustawy nakazującej wycofanie wojsk i systemów obronnych USA z Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię