Bliźnięta urodzone 30 lat po poczęciu

Świat nauki obiegła sensacyjna wiadomość. W USA przyszły na świat bliźnięta – chłopiec i dziewczynka. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że dzieci zostały poczęte w roku 1992 i jako zamrożone zarodki czekały na swój czas.

Mrożenie zarodków to cześć procedury in vitro pozwalającej na posiadanie potomstwa osobom, które  z przyczyn medycznych nie mogą począć go naturalnie.  Tak też było w przypadku narodzonych  w październiku 2022  Lydii i Timothy’ego.  Komórki jajowe zostały pobrane od 34 letniej dawczyni, a nasienie pochodziło od 50 letniego mężczyzny. Embriony zostały zamrożone z przeznaczeniem dla anonimowej pary.

Według National Embryo Donation Center bliźniaki państwa Ridgewayów to – prawdopodobnie – najdłużej zamrożone zarodki, które się urodziły. Minęło bowiem ponad 30 lat. Specjalnej procedurze poddano je 22 kwietnia 1992 roku.  Maluchy wraz z czwórką starszego, choć o wiele później poczętego potomstwa, mieszkają w okolicach Portland w Oregonie.

Dzieci przyszły na świat 31 października. Zamrożono je dla anonimowego małżeństwa. Mąż miał około 50 lat, dawczyni komórek jajowych natomiast 34.

Jak mówi się ich tata Phil,  w istocie są najstarszymi z szóstki rodzeństwa, a on sam miał pięć lat, kiedy nowo narodzone bliźnięta zostały poczęte.  Oboje  z żoną Rachel są niezwykle religijni i uważają najnowszych członków rodziny za dar Niebios.

MT

Zamrożeni w czasie czekają na wskrzeszenie w zakładzie krionicznym

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię