„Chcę zrozumieć” – nowa kampania dotycząca szczepień przeciw COVID-19

Minister zdrowia Adam Niedzielski zainaugurował kampanię społeczną promującą szczepienia przeciw COVID-19. Szef resortu zdrowia powiedział, że nowa inicjatywa „Chcę zrozumieć” to zmiana narracji mówienia o szczepieniach.

 

Polega na przekonywaniu do szczepienia i uszanowaniu tego, że decyzja o przyjęciu preparatu jest autonomiczna.

„Cały czas stawiamy na dobrowolność szczepień” – wskazał minister Niedzielski. Wyjaśniał, że kampania „Chcę zrozumieć” będzie polegała na przedstawieniu wszystkich dokumentów, dowodów, argumentów rzeczowych, które udało się zgromadzić w czasie szczepień.

„Zmianę charakteru kampanii zachęcającej do szczepienia można sprowadzić do tego, że do tej pory mówiliśmy: szczepmy się, a teraz będziemy mówili raczej w konwencji: co potrzebujesz wiedzieć, jakie informacje potrzebujesz zgromadzić, żeby podjąć autonomiczną decyzję” – mówił Niedzielski.

 

Kampania rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Jej głównym punktem będzie strona internetowa www.gov.pl/chcezrozumiec. Będzie na niej można znaleźć informacje, które mają rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące szczepienia przeciw COVID-19. Poza tym w mediach pojawią się specjalne spoty promujące szczepienia.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię