Chicago bez maseczek? Tak, ale to nie wszystko. Czyżby czekał nas powrót do normalności?

W czasie wtorkowej konferencji prasowej, burmistrz Chicago, Lori Lightfoot ogłosiła, że od przyszłego tygodnia mandat nakazujący noszenie maseczek wewnątrz budynków jak również okazywanie dowodu szczepienia zostaną zniesione.

Od najbliższego poniedziałku maseczki i zaświadczenia o szczepieniach nie będą wymagane w restauracjach, siłowniach i barach.

„Ważne jest, abyśmy rozpoznali ten moment takim, jakim jest: ogromnym krokiem naprzód w naszych wysiłkach na rzecz przezwyciężenia COVID-19” – powiedziała burmistrz Lori Lightfoot.

Działanie burmistrz nie jest zgodne z aktualnymi wytycznymi określonymi przez amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób, które zalecają stosowanie masek w miejscach, w których wskaźnik przenoszenia COVID-19 jest „wysoki” lub „znaczny”. Według CDC cały powiat Cook jest zaliczany do miejsca wysokiej transmisji.

 

Sam Toia, dyrektor generalny Illinois Restaurant Association, nazwał decyzję Lightfoot „pocieszającym znakiem lepszych czasów” dla branży hotelarskiej w Chicago.

„To znaczący krok, który zwiększy zaufanie konsumentów i utrzyma nasze restauracje na drodze do ożywienia”, powiedział Toia.

Posłuchaj naszych Podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię