Co Amerykanie masowo wyszukiwali w internecie po debacie? Nie zgadniecie

Po debacie prezydenckiej między Joe Bidenem, a Donaldem Trumpem najczęściej wyszukiwaną frazą w intrenecie było „Jak przenieść się do Kanady”. 

Większość komentatorów zgodnie uznała, że ta debata nie należała do merytorycznych  i śmiało może pretendować, aby zostać okrzykniętą najgorszą w historii. Donald Trump kpił z Joe  Bidena, a ten nazwał go „kłamcą” i „klaunem”.

Jak podaje „Newsweek” wyszukiwania frazy „jak przenieść się do Kanady” rozpoczęły się ok. 21:20 wieczorem czasu wschodniego, tuż po rozpoczęciu debaty- wynika z analizy danych udostępnianych przez Google w ramach narzędzia Google Trends. Wtedy to obaj kandydaci omawiali swoje plany dotyczące opieki zdrowotnej . W miarę trwania wyszukiwana fraza była coraz bardziej popularna,

Z danych Google wynika, że najwięcej Amerykanów szukało informacji o tym jak przenieść się do Kanady o 22:48 czasu wschodniego. Było to tuż po zakończeniu debaty. Wykres pokazuje, że Amerykanie od czasu tamtego wieczoru nadal wyszukują to hasło. Największą popularność zyskało w stanach Oregon, Waszyngton, Kolorado i Minnesota.

Wtorkowa debata rzuciła światło na dwie kolejne. Widzowie zastanawiali się, czy pozostałe dwie dojdą do skutku i czy w ogóle powinny się odbyć. Jednak obaj kandydaci zobowiązali się do wzięcia w nich udziału.

AL 

źródło: Newsweek

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię